Hlavní navigace

Preliminary verze SuSE Linuxu pro IBM S/390 je volně k dispozici

18. 7. 2000
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Společnost SuSE Linux AG, jedna z největších linuxových distribucí, oznámila uvedení preliminary verze operačního systému SuSE Linux pro platformu IBM S/390, která je nyní volně k dispozici na ftp serveru (ftp://ftp.suse.com) všem zájemcům.

Tato verze SuSE Linuxu obsahuje operační systém Linux a více než 400 populárních aplikací jako je např. Apache, Samba, Sendmail, Bind, různé vývojářské nástroje a další aplikace. Plná verze bude k dispozici letos na podzim.

SuSE bude spolupracovat s IBM Lab v Böblingenu (SRN) během S/390 Install Fest, který je plánován od 15 do 30. července. „Více než 100 ohlášených účastníků z celého světa bude provedeno první instalací S/390 za aktivní účasti odborníků společností SuSE a IBM“ oznámil Marcus Kraft, vedoucí projektu SuSE Linux S/390.

Citlivé aplikace určené pro podnikové systémy, které využívají tradičních silných stránek platformy S/390, jako je spolehlivost, bezpečnost, modularita a dostupnost, budou nyní pracovat s operačním systémem SuSE Linux S/390 doplněném novými aplikacemi.

„SuSE poskytuje výbornou linuxovou podporu pro S/390,“ sdělila Nancy Roath, Vice-prezidentka IBM pro marketing S/390. „Pracovní tým společnosti SuSE udělal velký dojem na naše odborníky v IBM a v budoucnu bychom rozhodně chtěli pokračovat v naší spolupráci.“

Provozování SuSE Linuxu spolu s architekturou S/390 bude znamenat také výraznou úsporu nákladu na provoz serverů. S/390 umožňuje konfiguraci logických diskových oddílů na jednotlivých strojích a použití VM/ESA. Jednoduchost při přidávání linuxových klientů do systému VM/ESA je velice výhodná např. pro replikační servery. Při internetovém obchodování můžete např. využít vynikajících kvalit platformy S/390 pro vytvoření web serveru za pár minut.

Kromě toho umožňuje S/390 nezávislý běh tradičních operačních systémů (OS/390, VM/ESA, VSE/ESA). Toto rozdělení umožňuje použít SuSE Linux a přitom zachovat stávající operační systém. Uživatelé tedy mají možnost využití standardních internetových aplikací, jako je Apache nebo Sendmail, bez nutnosti opustit tradiční OS/390.

Kromě platformy Intel, podporuje SuSE Linux také PowerPC a Alpha procesory. Dostupnost SuSE Linuxu pro S/390 tak usnadňuje a sjednocuje práci a správu systému v heterogenní síti. Zároveň také minimalizuje náklady na vývoj nebo pořízení nových produktů.

„Používání Linuxu pro produkty IBM, od ThinkPadů po S/390, nabízí úspěšná řešení pro novou generaci IT profesionálů. Linuxová stabilita, kombinovaná s důvěryhodností IBM tvoří nepřekonatelnou kombinaci“ sdělil Dirk Hohndel, CTO spol. SuSE Linux AG v SRN. „Prostřednictvím SuSE Linuxu pro S/390 se spol. SuSE dostává do popředí také v oblasti podnikových serverů.“

„Jsme velice potěšeni tím, že největší světová počítačová společnost nabízí SuSE Linux svým klientům,“ doplnil Volker Wiengand, jednatel SuSE Inc. V Oaklandu (Kalifornie). „Rádi bychom představili na letošním LinuxWorldu SuSE Linux s hardwarem spol. IBM v heterogenním e-business prostředí.“

Informace o SuSE

Linux tip

SuSE, firma s více než 400 zaměstnanci patří mezi přední mezinárodní linuxové společnosti. SuSE je zastoupena všude v Německu a další evropská zastoupení jsou v České republice, Velké Británii, Itálii a Francii. Mimo Evropu v USA, Indii a ve Venezuele. Díky stabilitě a vysoké kvalitě využívá SuSE Linux celosvětově přes 50 000 uživatelů v podnikové sféře. A mnoho dalších v ostatních odvětvích, např. školství.

SuSE nabízí širokou paletu kvalifikovaných služeb a podpory pro použití Linuxu v podnikovém prostředí, tak dobře jako komerční linuxový software a kompletní linuxové systémy. SuSE značně přispívá k linuxovým vývojovým projektům jako Linux kernel, glibc, Xfree86[tm], KDE, ISDN4Linux, ALSA (AdvancedLinux Sound Architecture) a USB (Universal Serial Bus).