Zkousel si vykon? Ja pred par lety zkousel ms sql server na linuxu (ubuntu virtualka z ms repozitare pres apt install) a bez dalsiho ladeni ten vykon byl nasobne horsi nez stejna virtualka s windows. (Jednoduchy skript neco jako vytvor tabulku, zapis milion radku, precti, smaz).
Takto přímo ne. Mám to pod dockerem. Pociťuji menší zpomalení, ale v mém případě to není o tolik abych to řešil a spíše to přičítám tomu, že dříve měla aplikace přímý zápis do paměti, teď to jde navíc přes síťovou vrstvu.