Na LAN mi na linuxe bezi to iste. Apache+Php+MariaDb+Sqlite+MongoDb a nastavena staticka LAN IP, Virtual Host v httpd-vhost + Firewall (aj na dalsich sietovych PC).
Ziadny Zabbix, Docker, Virtual, Python scrip, ani Samba ako povysenie domeny (Sambu tam mam klasicky, ako zdielanie suborov). Do databaz a Samby sa dostanem z lubovolneho PC v sieti, tiez za pouzitia weboveho rozhrania a cele je to velmi jednoduche rozbehnut. Siet nie je pristupna z WAN, no spristupnit ju z vonka je rychlovka.
Dodatocne som v routeri nastavil siet pre pracovnu siet a PCs + povolene MAC a dalsiu univerzalne pre hosti, a izolovanu od pracovnej.
Chapem, ze clanok sa tematicky venuje MS SQL a jeho behu na Linuxe, no dodam, ze dana cesta je zbytocne komplikovana a vdaka windows aj otazna v ramci bezpecnosti.
mám špatné zkušenosti s očištěním systému,když jsem pak přecházel třeba z Apache na NGINX a teď z NGINX na Caddy.. V systému zbylo na ruůzných místech hodně balastu, to samé se Sambou a DNS.. tak nějak jde to nebo to ale nechcete to mít na jedné stanici obojí, proto to všechno raději dávám do dockeru.
Ak mate v systéme bordel tak preto že priebežne neupratujete a nepoznáte rozdiel (napr v debilne od uninstall a purge) A tie nečistite od baličkou ktoré ostali po upgradoch. Zažil som Debian 11 kde smrdeli ešte nepouživané veci z Debian 8.
Tie kontajnery si cele robíte sam? alebo dúfate že ich robil admin a nie vývojár?
Lebo v niektorých prípadoch ste len cez bordel prehodili deku ale neupratali.