Osobně dneska už moc Docker nemusím, hrozně mi vadí jak je docker démon v podstatě samostatný init systém, který je oddělený od zbytku systému a dělá si věci po svém.
Na OCI kontejnery se mi podstatně víc líbí Podman + Quadlety, které z toho dělají normální systemd service. Plus mají další výhody, jako možnost autoupdate s automatickým rollbackem když něco nevyjde.
28. 5. 2026, 23:20 editováno autorem komentáře