Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Programovací jazyk Rust: použití FFI pro volání funkcí z nativních knihoven od peci1 - Neni zavolani "export LD_LIBRARY_PATH=." hned z nekolika duvodu...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 6. 2017 10:40

  peci1

  Neni zavolani "export LD_LIBRARY_PATH=." hned z nekolika duvodu spatna rada?

  Kdyz uz, tak bych aspon napsal "export LD_LIBRARY_PAT­H=$LD_LIBRARY_PAT­H:.", aby mi z cesty nezmizelo neco, o co stojim (pak cloveku prestanou fungovat programy a on se divi, proc).

  Zadruhe - nejsem si 100% jist pravidly expanze te tecky v ruznych shellech, ale aspon v bashi bych tipoval, ze se to promenne opravdu prida ta tecka, coz muze byt dost nebezpecne (jelikoz to pak komukoli umozni pouhym umistenim zle knihovny do adresare, ze ktereho spoustim program, nacist onu zlou knihovnu misto knihovny systemove).

  Idealni by mi prislo nastavit promennou takto: "export LD_LIBRARY_PAT­H=$LD_LIBRARY_PAT­H:`pwd`"

 • 1. 6. 2017 11:30

  Pavel Tišnovský

  obecně je to skutečně špatně a nemělo by se to dělat, minimálně ne pro sezení použité i na něco jiného než překlad a spuštění. Podle mě je lepší nastavit to jen pro jeden příkaz (na stejném řádku, v článku je to taky). Při spojení s původní hodnotou té proměnné - tady si nejsem jistý, zda přidávat na začátek nebo na konec ve chvíli, kdy budu mít stejně pojmenované knihovny (asi mezní případ).