Hlavní navigace

Progress Software uvádí linuxové verze svých hlavních produktů

4. 1. 2000
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Vedoucí dodavatel aplikačních technologií nabízí Progress V8.3 a Progress WebSpeed 2.1 pro Linux
Bedford, Massachusetts, 5. ledna 1999

Hlavní provozní části aplikačního vývojového prostředí Progress V8.3 a­plikační server Progress AppServer a relační databází Progress RDBMS začala americká společnost Progress Software Corporation dodávat ve verzích pro Linux. Znamená to, že nezávislé softwarové firmy a koncoví zákazníci budou moci provozovat na oblíbeném unixovském operačním systému více než 5000 existujících progressovských aplikací využívajících nejúspěšnější vestavěnou databázi Progress RDBMS.

Mezi linuxovské produkty patří:

  • Progress AppServer aplikační server pro provoz sdílených aplikačních komponent v heterogenních prostředích,
  • Progress Enterprise RDBMS databázový systém pro rozšiřitelné ukládání dat z nejnáročnějších aplikací, s nimiž současně pracují tisíce uživatelů a které vyžadují velké databáze a víceprocesorové systémy,
  • Progress WebSpeed Transaction Server výkonný server pro provoz HTML-aplikací, který efektivně řídí rozsáhlé databázové transakce vykonávané na více serverech.

„Progressovské aplikace vedou na trhu produktů pro malé a střední podniky, protože se vyznačují výbornou rozšiřitelností a nízkými celkovými náklady na pořízení a provoz,“ řekl viceprezident Progress Software David Ireland. „Rozšíření na oblíbenou platformu znamená další potenciální posílení jejich pozice na rychle rostoucím trhu.“

Podle International Data Corp. je dnes Linux nejrychleji rostoucím operačním systémem na trhu. Tato firma předpokládá, že komerční dodávky Linuxu porostou ročně o 25 % ve srovnání s 10 nebo 12¨% u jiných klientských a serverových operačních systémů. Nezávislé softwarové firmy uvedou ročně do provozu progressovské aplikace za 2 mld. USD.

„Můžeme-li zavádět naše progressovské aplikace do prostředí Linuxu, známého svým malým a spolehlivým zdrojovým kódem, můžeme lépe sloužit našim zákazníkům,“ uvedl David Lucas, prezident Lucas Technology Services z australského Perthu. „Díky tomu můžeme našim zákazníkům zaručit všechny výhody Linuxu.“

Produkty Progress V8.3 jsou nyní k dispozici pouze pro Linux Red Hat 6.0. V tomto roce budou pro Linux upraveny i Progress V9, Progress WebSpeed 3, Progress Apptivity a Progress SonicMQ.

O Linuxu

Linux volně šiřitelný unixovský operační systém vytvořený původně Linusem Torvaldsem s pomocí vývojářů z celého světa. Linux je nezávislá implementace POSIX zahrnující pravý multitasking, virtuální paměť, sdílené knihovny, demand loading, účinnou správu paměti, síť s protokoly TCP/IP a další rysy slučitelné s ostatními unixovskými systémy. Linux těží z celosvětové komunity zkušených programátorů a technicky schopných akademiků, kteří systém dále vylepšují.

O firmě Progress Software

Progress Software je globální dodavatel softwarových produktů a služeb pro vývoj, provoz a řízení podnikových řešení fungujících v rozmanitých výpočetních a síťových prostředích. Naše produkty používá více než 60 firem ze stočlenného žebříčku nejúspěšnějších společností časopisu Fortune. Dodáváme aplikační servery, databáze, vývojové nástroje a produkty pro řízení aplikací určené pro internetové, intranetové a extranetové aplikace. Kromě toho takové aplikace umíme vyvinout spolu s našimi partnery na míru. Našich 1300 zaměstnanců slouží zákazníkům ze sta zemí celého světa. Ti každoročně utratí za progressovské aplikace, vytvořené více než 2000 nezávislých softwarových firem, přes dvě miliardy dolarů. Více informací naleznete na www.progress.com, resp. www.progress.cz.

# # #

CS24_early

Progress a WebSpeed jsou registrovanými obchodními značkami a Progress Open AppServer, Progress RDBMS, SonicMQ, Apptivity a další uvedené značky jsou obchodními značkami firmy Progress Software Corporation. Všechny ostatní uvedené obchodní značky jsou majetkem příslušných vlastníků.

KONTAKT: Jiří Gregor, tel. 02/ 6121 7884, e-mail jgr@prague.progress.com
Web URL: http://www.pro­gress.com

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku