Atari 130 XE byl můj druhý počítač, po Sord M5, který jsem měl v plné palbě, tj. moduly 32 kB RAM, I, G, F, Joysticky).
Ale zpět k ATARI. Anžto jeho Basic byl oproti Sordu poněkud primitivní, donutilo mě to zanořit se záhy do strojového kódu a nakonec si napsat i aplikaci pro psaní ve strojáku. A poměrně nedávno jsem zaslechl nějaké pochvalné zamručení, že to ještě někdo používá. 8-)
Ale zaboha si nemůžu vzpomenout, kam ATARI přišlo... SORD jsem prodal i s kufříkem nějakému JZD, snad v Podlesí u VM, bylo to nějak přes bazar...
Mé 65XE jsem prodal prostřednictvím svého známého (přišel, že má kupce, vzal počítač, rozebral, hodil case to vany vyžádal si kartáč a prášek na nádobí - poněkud mě děsil, ale po dvaceti minutách byl počítač zase v kupě a opravdu vypadal jako nový a známý zmizel s počítačem, kazeťákem a monitorem a za tři dny mi přinesl peníze) ... a prodal jsem jej, abych umenšil výdaj za STčko
A tady vlastně začíná ta komická záležitost, kvůli které tady píšu - po dalším čase, když šlo o podobný přechod na další stroj (Mac IIVi) jsem tedy prodal i své STčko ... a po mnoha letech jsem začal zase shánět stroje, které jsem jako kluk měl nebo chtěl mít - A - známý (kterého jsem v dané době rozhodně nemohl znát), že má ve skladu STčko a že jestli ho nechci, tak půjde do šrotu.
No, stroj jsem si samozřejmě okamžitě fičel převzít - krásný stroj v 100% stavu i s monitorem - přesně jaký jsem onehdá měl - veliká radost - a dodal mi k tomu i dobovou literaturu ... a to mi spadla čelist - !mou literaturu! - s mými komentáři v textech ... takže nejspíš jsem se po asi 15 letech dostal ke svému stroji - ale to nejsem schopen nijak potvrdit - jen ta literatura s mými komentáři ... :-)
Ja mam takovou trochu blbou povahu, ze veci, ke kterym sem si udelal nejaky vztah, se moc nezbavuju. Navic vetsinou v dobe, kdy uz je fakt nepotrebuju, nemaji zadnou cenu, takze ani nedava smysl je prodavat. Takze mi muj prvni pocitac zustal, stejne tak jako moje prvni auto ;-)
2. 3. 2026, 10:38 editováno autorem komentáře