Hlavní navigace

Projekt UnitedLinux

3. 6. 2002
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Lindon (USA), Curitiba (Brazílie), Brisbane (USA), a Norimberk (SRN) 31.05.2002 - Společnosti Caldera International, Inc., Conectiva S.A., SuSE Linux AG a Turbolinux, Inc. oznamují vznik společného projektu nazvaného UnitedLinux.

Cílem projektu je společný vývoj unifikovaného linuxového operačního systému, určeného především pro kritické nasazení v podnikové sféře. V rámci projektu bude sestaven základní systém, který bude sloužit jako standardizovaná a jednotná základna pro vývoj dalších produktů.

Přínosem pro producenty hardwaru a softwaru je především zpřehlednění trhu s linuxovými operačními systémy. Namísto nutnosti podporovat celou řadu odlišných linuxových operačních systémů jim projekt nabízí možnost využít sjednocující platformu – UnitedLinux – s významným tržním podílem.

UnitedLinux plně podporuje linuxové standardy, zejména jednotnou adresářovou strukturu (FSH), pojmenování a umístění systémových souborů (LSB), lokalizační rámec Li18nux

a další.

Základem pro realizaci projektu bude produkt SuSE Linux Enterprise Server společnosti SuSE.

Projektu již vyjádřili podporu významní obchodní partneři, společnosti AMD, Borland, Computer Associates, Fujitsu-Siemens Computers, Fujitsu Japan, Hewlett-Packard, IBM, Intel, NEC, Progress Software a SAP.

Z průzkumu trhu provedeného v roce 2001 renomovanou analytickou společností IDC, kterého se zúčastnilo více než 800 evropských a amerických společností, vyplývá, že přes 40% z nich již provozuje nebo zvažuje možnost využití Linuxu.

První řešení založená na produktu UnitedLinux budou uvedena na trh v posledním čtvrtletí roku 2002 ve verzích pro třicetidvoubitové a šedesátičtyřbitové hardwarové architektury AMD (Athlon, Opteron), Intel (Itanium) a kompletní řadu IBM eServer.

O produktu UnitedLinux

UnitedLinux je linuxové řešení založené na mezinárodních standardech pro podnikovou klientelu, které je vyvíjeno společnostmi Caldera, Conectiva, SuSE a Turbolinux. Tento linuxový operační systém koncipovaný s ohledem na potřeby podnikové klientely poskytne profesionálním uživatelům možnost zaměřit se na jednotné a vysoce výkonné linuxové řešení. Další informace lze získat na http://www.uni­tedlinux.com/.

O SuSE

Společnost SuSE Linux AG, se sídlem v Norimberku, je jedním z předních světových dodavatelů komplexních řešení na základě open source operačního systému Linux. Vedle operačního systému a aplikací pro odbornou veřejnost nabízí SuSE Linux AG softwarové řešení a komplexní systémy pro instalaci Linuxu v podnicích. Svým obchodním partnerům nabízí SuSE Linux AG širokou škálu kvalifikovaných poradenských a školících služeb včetně podpory na všech úrovních. Společnost zaměstnává celosvětově největší tým vývojářů pro řešení s otevřeným zdrojovým kódem, jejichž jedinečné projektové a instalační know-how zveřejnila v nejobsáhlejší linuxové databázi na Internetu. V současné době čítá SuSE Linux AG přes 500 zaměstnanců a má pobočky v šesti zemích světa.

comupterworld - webcast prosinec

V České republice je SuSE Linux AG zastoupena dceřinou společností SuSE CR, s.r.o., která nabízí komplexní linuxové řešení, konzultační služby, školení, vývoj, instalační podporu, distribuci produktů SuSE a dalších linuxových aplikací.

SuSE značně přispívá k linuxovým vývojovým projektům jako Linux kernel, glibc, XFree86[tm], KDE, ISDN4Linux, ALSA(Advanced Linux Sound Architecture) a USB (Universal Serial Bus).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku