Pride mi to ako zaujimave riesenie. A cital som to. O Flasku sa pise presne na jednom mieste v clanku a to su Odkazy.
Ide mi o to ze mam vela takychto validacii pisanych v Javascripte. A dost vela projektov postavenych na Revolution PI co je v podstate RPI + 1GB resp. max 2GB a relatka, kde bohuzial to ponuka par mb free space po instalcii obrazu takze tam zasa nevie nastretit nieake kniznice (nie je miesto). Takze mam riesenie kde na Revolution bezi len "kostra" ktora sefuje I/O a flask ktory tam uz bol a skrz neho mam GUI v browsery. Ako funguje to paradne len je to strasne heavy na pamet - lebo browser . Preto by som rad osekal x validacii ktore tam mam a presunul s Javascriptu do Pythonu.
IT oddelenie mi zakazalo akokolvek modifikovat image pre RPI v zmysle toto nepouzivam tak to zmazem a dostanem free space takze si viem podotahovat kniznice ktore chcem a som happy. Preto je to taky macko pes.
Hehe pěkný příměr.
A hodí se, protože Pentium (to původní) je skvělý příklad technologie, která posunula x86 strašně moc dopředu a v podstatě ukončila snahy Motoroly (s její 68040 a 68060 už to nedohnala). Pentium totiž byl skutečněj skok dopředu - superskalární (pro běžný desktopový šváb!), dvě funkční jednotky (ne zcela stejné, ale pořád si to třeba herní studia dokázala vytunit), brutální urychlení násobičky (už nemělo cenu mastit LUTy do paměti), urychlení složitějších adresování, urychlení FPU (s tím slavným "odhadováním výsledků" :-), vylepšená cache. To za cenu bugů - na to jsme si už dnes (bohužel) zvykli.
Ač jsem nikdy ve svých počítačích neměl intelácký CPU, tak uznávám, že první Pentium se jim povedlo; to není jak přešlapávání na místě, které vidíme teď.
Myslel jsem, ze je to reakce na tech zminenych 80:20. To pro Pentium docela sedi. Intel v te dobe (coz byla svym etosem uplne jina firma nez pozdeji) dokazal do beznych desktopu dostate "delo" a +- tehdy skoncily pracovni stanice. No a nasekali tam par chyb (slozita architektura, milion stavu atd.), proste tech zbylych 20% prace, ktera by trvala 80% casu asi uz neudelali.
Ano XSS to řeší, prostě put_text vypíše text atd. (tedy HTML značku to vypíše jako verbatim značku, aby ji uživatel viděl, v DOMu je to potom plné escapování - logicky).
Jedině u put_html je nutné se (logicky) rozhodnout, zda sanity provádět nebo ne https://pywebio.readthedocs.io/en/latest/output.html#pywebio.output.put_html
A code injection tam IMHO není, ale to by chtělo projít celé zdrojáky.