Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Recenze tabletu Mobii: zadarmo drahý! od Bambus - Někdy na podzim jsem si koupil podobný tablet...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 6. 2011 7:53

  Bambus (neregistrovaný) ---.dpmb.cz

  Někdy na podzim jsem si koupil podobný tablet za asi 2700,- Kč. Ze zvědavosti. "Zařízení" ve mne ihned po vybalení budilo dojem vietnamské tržnice. Vzhledem k minimální výbavě (127MB RAM, CPU RockChip 600MHz) jsem nečekal žádný zázrak. Dokonce jsem TO plánoval rozebrat a užít k bastlení. Odezva nicmoc, GPS to nemá (což je škoda, jako navigace by se TO použít dalo), ale dá se připojit přes USB (stejně jako klávesnice a myš), nebo přes BT. Nicméně market funguje normálně a po nahrání jiného a dobře odladěného firmware (kde je minimum blbostí), jsem spokojen! A NA CO že TO je? Inu, je to součást kanape :o) ! Juknout na web (přece jen se na "TOM" čte lépe než na mobilu), vybrat mail a po tom, co jsem si vyrobil "dokynu" tak hlavně WEB rádio (TuneIn Radio)! Kupodivu to zvládne i filmy (ne HD). Plánuji TO použít jako oladač k domácí automatizaci. A že to všechno umí i mobil? Jistě, ale mobil potřebuji hlavně k volání, takže "TOTO" se občas i hodí :o)

 • 2. 6. 2011 9:49

  w4rr10r (neregistrovaný) 213.192.25.---

  To mi přijde zvrhlé.

  Prohlížet web na méně než 1280*800? Psát e-maily na softwarové klávesnici? Masochismus. To radši vytáhnu z *kapsy* celkem obyčejný telefon s Operou Mini.

  Má to slušný zvukový výstup? Docela bych se divil, ale rád se nechám překvapit.

  Hledět na filmy na něčem takovém? Chudák krk nebo oči. Ale furt lepší než ti magoři, které jsem viděl koukat na filmy na 3" displeji telefonu.

  Jediné, na co tablet (Nokia N800 Internet Tablet) používám, je zálohování fotek z foťáku přímo v terénu, možná bych využil ještě kvalitní (tedy externí) GPS modul (taky v terénu). Teď jsem si pořídil ještě maličký konvertibilní tablet na kreslení poznámek, k tomu jsou ty nesmysly s kapacitním displejem nepoužitelné. Na čtení knížek mám zase čtečku knih s elektronickým inkoustem -- sice jsem se tomu dlouho bránil, ale ono to na jedno nabití vydrží fakt dlouho.

 • 2. 6. 2011 10:32

  Radim (neregistrovaný) ---.sbs.de

  "Prohlížet web na méně než 1280*800? Psát e-maily na softwarové klávesnici? Masochismus. To radši vytáhnu z *kapsy* celkem obyčejný telefon s Operou Mini"

  jo, ten celkem obyčejný telefon má určitě větší rozlišení a full QWERTY klávesnici.

  Každé zařízení má své výhody. Já mám třeba Amazon Kindle na čtení a kromě jiného to umí i web. Ale asi si koupím i iPad 2, protože brát si notebook do postele se mi nelíbí. Stejně tak se mi nezdá, abych tahal 3 kg na cesty, když můžu mít sebou tablet, který zvládne všechno, co potřebuji na 2 hodinový let.

 • 2. 6. 2011 13:45

  Bambus (neregistrovaný) ---.dpmb.cz

  Přesně tak :o)
  Tablet - ideál na cesty, do postele (sákr.. nepatří do postele něco jinýho?) a na záchod! :o)
  Notes je někdy moc velkej, mobil moc malej. Tablet je na něco tak akorát...

 • 2. 6. 2011 15:39

  w4rr10r (neregistrovaný) 213.192.25.---

  > jo, ten celkem obyčejný telefon má určitě větší rozlišení a full QWERTY klávesnici.
  Stojí to stejně za prd, ale nemusím na to mít zvláštní zařízení.

 • 2. 6. 2011 13:08

  Der Teufel (neregistrovaný) 89.233.169.---

  A to si představ že si prohlížím web a pracuju na laptopu s 1024x768. To je teprve zvrhlost, co?

 • 2. 6. 2011 13:42

  Bambus (neregistrovaný) ---.dpmb.cz

  Psát jde blbě, ale dá se to (ale na Nokia E90 to není).

  Display je rozměrově rozhodně lepší než mobil. Prostě je větší a na většinu webů dostačující.Původně jsem na tom četl knížky, ale pak přišel Kindle...

  Jinak, jak jsem psal, udělal jsem si podstavec s konektorem pro napájení a výstupem audia do zesilovače, takže to používám hlavně jako WEB rádio (doporučuji TuneInRadio). Nemusím tedy pouštět "velký" počítač, nebo tahat dráty od zesáku za notebookem. Prostě je to samostatné zařízení, moc nežere a vzhledem k mému hudebnímu apetitu i dobré řešení jako poslouchat svoji oblíbenou hudbu (když nechci hledat a stahovat MP3).

  Ty filmy jsou spíše nouzovka pro malé dítě na cesty třeba do auta.