Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Recenze tabletu Mobii: zadarmo drahý! od Kaacz - Měl jsem již 2x tento přístroj v ruce....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 6. 2011 1:45

  Kaacz (neregistrovaný) ---.20.broadband10.iol.cz

  Měl jsem již 2x tento přístroj v ruce. Trochu jsem se s tím potrápil.

  1) Market - ano, velkým problémem haldy výrobků s Androidem (je fuk či je to mobil nebo tablet) je absence opravdového velkého Android Marketu. Menší výrobci si nezaplatí přístup na AM pro jejich zařízení, takže splichtí jakousi atrapu AM. V případě PoV je to Android Pit s cca 4000 aplikacemi. Jedna z věcí co mně na Androidu sere. Nikdy nevíte, kam to poleze (dokud to nevyzkoušíte). Existuje postup, jak tam vrazit "velký" AM.

  2) GPS má být pouze ve verzi s 3G. Nikdy mně nenapadlo použít 10" tablet venku, takže GPS jsem neřešil. Pokud se týká 3G, nakopal bych autory ... Další blbá vlastnost Androida. Je to stavebnice a Google určil jen opravdu basic věci. Takže záležitosti jako konfigurace integrovaných HW rozšíření jsou defakto aplikace vytvořené výrobcem. Takže se nekoná systematicky jednotné ovládání byť systémových věcí. Někde se položka přidá v přidržením prstu vyvolaném lokálním menu, u WiFi je poslední butonek přidání AP, a když je třeba pro 3G přidat definici APN, tak po 2 hodinách se zjistí, že to umí ikonka "menu", která byla všude jinde defakto .. ku ničemu,

  3) To přehrávání HD obsahu bych nebral moc vážně. On totiž není ten přehrávač, který používá HW akceleraci Tegry.

  4) s tím souvisí blbá verze Androida, co není vhodný pro Tablety .. a verzi 3 tam asi už nikdo nedá.

  5) divné ovládání bude věc blbého kusu. Co jsem měl já fungovalo výborně. Jen po posledním upgrade na březnový firmware to chtělo kalibraci.

  6) Pokud autor neví k čemu je to dobré, má na to plné právo. Prostě nemá tu potřebu.

  Spousty lidí, zvyklí z mobilů, berou tablet jako osobní přístroj, takže na něm řeší věci jako email a vadí jim absence klávesnice. Těm říkám: neuč kočku štěkat, kup si netbook.

  Já osobně zas nevím, k čemu je dobrý notebook. Na pořádnou práci ne (žádné karty a velké disky, výkon slabota, malý LCD), a na čtení webu a ebook tam zbytečně překáží klávesnice, disk a další hovadiny. V práci notebook mám, používám ho jen ke konfiguraci sítových prvků seriákem a k odchytávání provozu sítě, když se něco podělá. Jinak je to takové šudlátko k ničemu.

  Pro mne je ideální kombinace: pořádné PC s pár TB disku + výkonem + >22" LCD + pořádná klávesnice a myš. A k tomu tablet na obyčejnské čtení, když nechci sedět v pracovné u kompu. Mimo pracovnu nepotřebuju pracovat .. chci se bavit.

  Já beru tablet jako úžasný kus HW, který nechám ležet v obýváku jako neosobní placku, kde je celé početné rodině k dispozici na dosah ruky. Sáhne, cvakne a jede. Kdykoli, kdokoli z rodiny. Třeba u rodinného oběda/kafíčka/čaje o páté, když se cosi plánuje (výlet, nákup, ..). Není třeba chodit k PC, Vytahovat zbytečně velký NB. Cvak a mám mapy, otvírací doby, eshopy. Stejně jako bych měl v ruce "papírové noviny". Notebook zůstane notebookem.

 • 2. 6. 2011 20:57

  Ondrej Certik (neregistrovaný) ---.lightspeed.sntcca.sbcglobal.net

  +1 Presne tak. Ja pouzivam svuj mobil (Nexus One) radsi, nez startovat notebook, kdyz se potrebuju jenom dostat k nejakym google docs, precist email, naplanovat cestu (google maps), vyhledat neco na internetu.

  Ale mobil je casto dost maly. Tablet zatim nemam, ale kamaradi co ho maj si ho nemuzou vynachvalit. Bydlim v USA, ale podle mne internet je dneska vsude.

 • 2. 6. 2011 21:58

  qiRz T (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ha, konečně něco, k čemu se to dá použít :-)

  Notebook jsem ocenil především jako student, když jsem jezdil často domů. Ze začátku jsem měl dva počítače a vozil si disk, ale nebylo to úplně ono.

 • 27. 10. 2011 9:44

  MIK (neregistrovaný) ---.mendelu.cz

  Plně souhlasím s přispěvatelem Kaacz. Mám tento tablet Mobii Tegra od února 2011 a naprosto bezproblémově jej používám. Mám sice výhrady k displeji, tedy pozorovacím úhlům, ale jinak vše ostatní je vyhovující. A jak říká Kaacz, tak je ideální jako HW noviny či prohlížeč dokumentů položený na stolku. Rychlý start, dlouhá výdrž a navíc za celou dobu nezhavaroval. A chybějící GPS jsem nahradil externí přes BT. Navíc jej oceňuji jako kvalitní přehrávač hudby. Co víc říct - má určitá omezení, ale k účelu co jsem ho koupil zcela vyhovuje. PS) A laborování s FW jsem taky zkusil, nicméně jsem zatím ponechal stabilní verzi A 2.2.