Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Recenze tabletu Mobii: zadarmo drahý! od honzzz - Pane Malý, vaše recenze se mi líbí. Nemáte...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 6. 2011 6:56

  honzzz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pane Malý, vaše recenze se mi líbí. Nemáte náhodou v plánu (třeba opět s laskavou pomocí Czech Computers, kteří si u mě šplhli tím, že vám půjčují zařízení na testování) recenzovat Asus Transformer?

  Ten mi připadá jako velmi slibné zařízení, a zajímalo by mě jestli by se mu nepodařilo zlomit vaši nechuť k tabletům, možná právě proto, že je to jakási kombinace sub-notebooku a tabletu. IMO má všechny výhody od obou... dobrou klávesnici... ale zároveň oddělitelný dotykový displej, který si může člověk vzít do postele a používat nesrovnatelně pohodlněji než notebook, zoomovat fotky roztahováním prstů nebo listovat v e-knihách...

 • 2. 6. 2011 18:00

  JeCh

  Nojo, ale co s tím OS? Kdyby na tom běžel desktopový Linux, je to šikovný zařízení. Ale s Androidem to je jenom na hraní. Je pravda, že nabídka SW pro Android se lepší, ale například ekvivalent LibreOffice nebo Calligry nenajdeš. Stejně tak pokročilejší e-mailový programy typu KMail, Thunderbird nebo plnohodnotný internetový prohlížeče.

  Můj odpor k Androidu na noteboocích je v tom, že dosktopový OS umožňuje na takovém zařízení to samé, co mobilní, a stejně jednoduše, ale zároveň toho zvládne i mnohem víc.

  Na mobil je samozřejmě Android výborný OS.

 • 3. 6. 2011 1:36

  honzzz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  LibreOffice nepoužívám, ani na Linuxovém PC to vůbec nemám nainstalované natož aby mě napadlo to použít na subnotebooku/ta­bletu, a o Calligry jsem nikdy ani neslyšel. Mailového klienta jsem nepoužil od doby, co existuje Gmail. Firefox 4, který je i ve verzi pro Android, považuju za naprosto plnohodnotný prohlížeč. Ne každý používá počítač tak jako vy, a to, že Android nepodporuje aplikace které potřebujete vy neznamená, že je to hračka.

  Navíc... zamyslete se nad budoucností. Výrobci doslova chrlí milióny nových androidích zařízení, lidi to kupujou a vývojáři se k Androidu slétaji jak mouchy na čerstvé hovno. Jestli to takhle půjde dál, tak už za dva roky nechá Android tradiční Linuxové desktopové distribuce pro koncové uživatele daleko za sebou i co se nabídky aplikací týče.

 • 3. 6. 2011 7:12

  JeCh

  Calligra je bývslý KOffice.

  Je třeba si uvědomit, že Android je pořád OS hlavně pro mobily. Z toho vycházejí jeho funkce a funkce pro něj psaných programů. Neznám skoro žádný androidí program míněný pro seriozní práci.

  Já netvrdím, že nejsou lidi, kterým Android na 10" notebooku stačí. Ale proč tam nemít lepší a schopnější OS, když to jde?

 • 3. 6. 2011 7:47

  Ivan Nový (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  Proč ne? protože Android uživatelé znají ze svého mobilu a jsou přesyceni funkcemi, které jim nabízí jiné OS. Jsou přesycení možností volby i v aplikacích. Okruh uživatelů se rozšířil, a tomu je třeba přizpůsobit UI - osekat, zjednodušit, omezit. Navíc je docela možné, že se z toho vyvine nová filozofie aplikací, která povede k tomu, že uživatel bude mnohem pasivnější, bude vybírat jen z nabízených možností, jak je to obvyklé v mobilním světě. Otevře mapu, program automaticky zobrazí jeho polohu, nabídne možnosti zábavy. A ne, že uživatel programu sdělí co chce najít. Budoucnost v aplikacích patří Kontextu.

 • 3. 6. 2011 16:43

  JeCh

  Asi je to tak, lidi už nebaví myslet. Konec konců je to vidět všude okolo - při řízení auta, používání techniky, při volbách, sledování TV atd.

  Udělejte mi někde rezervaci pro nepřizpůsobivý a odsuňte mě tam...

 • 3. 6. 2011 21:46

  honzzz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jasně jasně... http://xkcd.com/610/ ...z toho vyrostete.

  Mě baví myslet. Ale chci myslet na něco co mě zajímá, a ne na to jak se nastavuje kdovíjaký mailový klient.

 • 3. 6. 2011 10:18

  honzzz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Co je lepší a schopnější systém, to je právě otázka preferencí. Já např. preferuju Gmail před tím, co vy nazýváte pokročilejšími e-mailovými programy... protože mě ta pokročilost na nic není a když náhodou potřebuju něco nastavit, tak mě ta složitost jen otravuje a zdržuje... i když nepochybuji, že někdo to ocení.

  Já nechci bloatware plný pokročilých funkcí, které já osobně se nikdy ani nenaučím používat a které jen zabírají RAMku a jsou potenciálně zdrojem chyb. Chci promakanou jednoduchost.

  A co se týče Androida a jeho nevhodnosti pro seriózní práci... kdo říká, že to chci pro seriózní práci? Na to mám PC. Ale ke svému vlastnímu překvapení zjišťuju, že i k té seriózní práci si skoro s Androidem vystačím... koneckonců, na to mně osobně stačí Vim a Firefox s Firebugem... což na Androidu mám. A ukazovat klientům novinky na cool tabletu (kterej vydrží na baterku celej den) má něco do sebe.

  Ještě to má své mouchy, ale když vidím jak rychle se to vyvíjí... a rozhodně si nemyslím, že Android by byl systém hlavně pro mobily... ne od Honeycomb 3.1.

  A některé věci může Linux Androidu závidět. App stores a instalace aplikací jedním kliknutím... proč tohle Linux dávno nemá? To je právě to, proč v oblasti desktopů pro koncové uživatele se nikdy masově neuchytil. Většina lidí chce jednoduchost. Dobrý systém je ten, ve kterém přemýšlím o práci kterou dělám a ne o systému, ve kterém ji dělám. Když to navíc funguje rychle a bez příliš mnoha bezpečnostch problémů, není co řešit.

 • 3. 6. 2011 14:21

  bez přezdívky

  "A některé věci může Linux Androidu závidět. App stores a instalace aplikací jedním kliknutím... proč tohle Linux dávno nemá?"

  ...ale má

  T-T