Hlavní navigace

Root a rychlá kola

Michal Krause

Pro příznivce rychlých kol a silných motorů jsme připravili malou prázdninovou odbočku od Linuxu, otevřeného i proprietárního softwaru, programování a vlastně počítačů vůbec. O víkendu se na okruhu v Mostě jelo Mezinárodního mistrovství ČR automobilů na okruzích a jeden z vozů tentokrát nesl i nápis www.root.cz. Nepatříte-li mezi vyznavače závodů na okruhu, doporučuji zaměřit pozornost raději na Softwarovou Sklizeň :)

Celý víkend žil okruh v Mostě rušným životem s vůní benzínu a jeho návštěvníci mohli spatřit mnoho krásných a hlavně rychlých a pořádně silných automobilů. Červený Ford Puma s nepřeplňovaným motorem o výkonu 150 koní jezdící s nápisy www.root.cz a www.lupa.cz na předních blatnících se neohroženě vrhl do soupeření s leckdy i silnějšími vozy (jezdilo se bez rozlišení kategorií, i když výsledky se počítaly i zvlášť), jako je například Mercedes AMG Antonína Charouze s motorem o výkonu 500 koní, Škoda Fabia Josefa Michla, v jejímž motoru se skrývá 270 koní nebo speciál Tatra Eccora.

„Naše“ Pumička se zůčastnila celkem třech závodů a v žádném nevyšla naprázdno. V prvním závodě na 15 kol dojela celkově na pátem a ve své kategorii na prvním místě, v druhém, vytrvalostním závodě na tři hodiny celkově na čtvrtém a ve své kategorii na druhém místě a v závěrečném závodě – opět na 15 kol – celkově na třetím a ve své kategorii na prvním místě.

Ale už dost povídání, podívejme se na nějaké ty fotografie:

Tabulka č. 314
foto foto
Tak to je ona – „naše“ Pumička. Co jí říkáte? :)
foto foto
Trocha reklamy neuškodí :)
foto foto
A ještě jednou :)
foto foto
Tohle je již zmíněný Mercedes AMG…
foto foto
… a tohle zase Fabia – trochu silnější, než ty, co potkáte na ulici :)
foto foto
A na závěr přišlo samozřejmě dekorování těch nejúspěšnějších.

Tolik naše malá odbočka – a zítra zase nashledanou u počítačovějších témat :)

Našli jste v článku chybu?
20. 8. 2002 12:36
Tomáš Tichý (neregistrovaný)

Až na jeden detail - pokud jedete autem, ztratíte všechen čas řízením, při cestě hromadnou dopravou se dá strávit čas relaxací, vzděláváním a pokud pracujete na počítači tak i prací. Samozřejmě podle kvality dopravního prostředku - v pražské MHD asi těžko, ale třeba vlak shledávám pro programátora téměř ideálním. On je to trochu začarovaný kruh - když není kvalitní hromadná doprava, lidé ji nepoužívají a když ji lidé nepoužívají, není dostatečný tlak na její zkvalitňování. V některých západníc…

20. 8. 2002 10:23
monika (neregistrovaný)

No v CR se moc nemusi snazit. Tady pro spoustu lidi zadna jina varianta neni. Kdyz nemam 3 miliony, abych si mohla koupit byt v blizkosti prace. Jezdila jsem 3 mesice MHD, busem a nebo vlakem, ale to se proste neda. Neustale nekde sedite a cekate, a pritom mate malo casu, nic nestihate, v zime mrznete a jste neustale nastydly. Pak to vzdate a poridite si auto. Co taky asi jineho v nasich podminkach. V Japonsku bych jezdila vlakem. Ale u nas se to neda. Mozna zatim.