Hlavní navigace

ROOT vydává své druhé CD

25. 2. 2004
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Po velkém úspěchu loňského CD s offline obsahem ROOTa je tu nyní aktualizované vydání. Kompletní obsah severu z let 1999-2003 je samozřejmostí, stejně jako přítomnost balíku OpenOffice.org či Mozilly. Hlavní novinkou je letos "bootovatelnost" CD, takže využití najdete i jako záchranné CD či jako nouzové řešení tam, kde nemáte možnost nic instalovat a přesto chcete pracovat na svém oblíbeném Linuxu.
Přední strana CD

Chcete mít k dispozici největší archiv česky psaných linuxových článků vždy, když ho potřebujete? Víte, že řešení vašeho problému je na ROOTovi, ale vy zrovna nemáte možnost se připojit na Internet? Chcete zkusit OpenOffice.org nebo se naučit s Mozillou, ale nemůžete nebo nechcete stahovat desítky megabytů z internetu? Potřebujete zachranné CD s Linuxem, který spustíte na libovolném počítači s CD-ROM mechanikou? Nebo si chcete jen Linux zkusit bez nutnosti instalace na disk? Pak je právě pro vás určeno CD ROOT.cz, na kterém naleznete kromě archivu článků i užitečné programy a navíc je CD bootovatelné díky SLAX live CD.

Co na CD naleznete?

  • kompletní obsah ROOTa z let 1999 – 2003 včetně diskuzí a aktualit
  • špičkové fulltextové vyhledávání v článcích a diskuzích (demo)
  • OpenOffice.org 1.1 CZ pro Linux a Windows
  • Mozilla 1.6 pro Linux i Windows + česká lokalizace projektu CZilla
  • Mozilla Firebird 0.7 pro Linux i Windows
  • Mozilla Thunderbird 0.4 pro Linux i Windows
  • Vše o prohlížeči Mozilla (instalace, lokalizace, sidebary, obecné informace ad.)
  • Kompletní live distribuci Linuxu SLAX (CD bootovatelné)
  • Java Runtime Environment (J2RE) 1.4.2 pro Linux i Windows (nutné pro vyhledávání v obsahu CD)

Objednávka CD

cena CD je 199 Kč včetně DPH

CD lze objednat vonline knihkupectví Mareček (zaslání do celé ČR či osobní odběr v Brně)

Vychází v omezeném nákladu


Demo verze ke stažení

Jako „ochutnávku“ nabízíme ke stažení demoverzi, která obsahuje 100 článků z roku 1999 (leden až červen). Kvůli velikosti stahovaného souboru nejsou v článcích obrázky ani doplňující příklady. Demo slouží pouze k předvedení organizace CD a hlavně fulltextového prohledávání. Demo funguje s vyhledávacím programem SiteOnCD ve verzi 1.1.

Demo je ke stažení na Slunečnici (1099 kB tar.gz nebo 1137 kB zip)

Pro fulltextové vyhledávání je potřeba mít nainstalované Java Runtime Environment (JRE) 1.4.2.


Hardwarové a softwarové nároky

Obsah serveru je na CD umístěn v podobě HTML souborů. Pro jeho prohlížení stačí jakýkoliv internetový prohlížeč. Prostým nakopírováním obsahu CD si můžete vše přenést na pevný disk a urychlit tak přístup k článkům.

Pokud však budete chtít v článcích vyhledávat, musí váš prohlížeč obsahovat podporu Javy verze 1.4. Na CD naleznete prohlížeč Mozilla a Java Runtime Environment (JRE) 1.4.2 obsahující potřebný plugin, a to pro systémy Linux i Windows. Jednoduché postupy instalace pro nejpoužívanější prohlížeče jsou na CD rovněž popsány.

úvodní obrazovka výsledek vyhledávání zobrazený článek Tutoriál o Mozilla Thunderbirdu

 Partnerem CD je SuSE CR, s. r. o.

Autor článku