Hlavní navigace

ROOT vydává debutové CD

18. 2. 2003
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Možná si vzpomenete na letní anketu, kde jsme se ptali čtenářů, zda by měli zájem o vydání obsahu ROOTa na CD. Protože kladných odpovědí bylo poměrně významné procento, je offline ROOT na CD zde a kromě archivu přináší i spusta užitečných programů pro práci i zábavu.

Co na CD naleznete?

Hardwarové a softwarové nároky

Obsah serveru je na CD umístěn v podobě HTML souborů. Pro jeho prohlížení stačí jakýkoliv internetový prohlížeč. Prostým nakopírováním obsahu CD si můžete vše přenést na pevný disk a urychlit tak přístup k článkům.

Pokud však budete chtít v článcích vyhledávat, musí váš prohlížeč obsahovat podporu Javy verze 1.4. Na CD naleznete prohlížeč Mozilla a Java Runtime Environment (JRE) 1.4.1 obsahující potřebný plugin, a to pro systémy Linux i Windows. Jednoduché postupy instalace pro nejpoužívanější prohlížeče jsou na CD rovněž popsány.

úvodní obrazovka
výsledek vyhledávání zobrazený článek Mozilla

Jak CD získat

CD lze objednat v online knihkupectví Mareček (zaslání do celé ČR či osobní odběr v Brně) nebo v AbcPalírně (osobní odběr v Praze)

cena CD je 180,– Kč

Demo verze ke stažení

Jako „ochutnávku“ nabízíme ke stažení demoverzi, která obsahuje 100 článků z roku 1999 (leden až červen). Kvůli velikosti stahovaného souboru nejsou v článcích obrázky ani doplňující příklady. Demo slouží pouze k předvedení organizace CD a hlavně fulltextového prohledávání. Demo funguje s vyhledávacím programem SiteOnCD ve verzi 0.9.5, v plné verzi je již verze 1.0 opravující drobné kosmetické vady.

Demo je ke stažení na Slunečnici (886 KB tar.gz nebo 1,1 MB zip)

Pro fulltextové vyhledávání je potřeba mít nainstalované Java Runtime Environment (JRE) 1.4.1.

Rozhodnete-li se CD objednat, doporučujeme s objednávkou neotálet – CD vychází v omezeném nákladu.

Tip do článku - TOP100

Věříme, že toto CD se stane užitečným pomocníkem jak pro začátečníky, tak pro pokročilé uživatele Linuxu.

Partnerem CD je SuSE CR, s. r. o.

Autor článku