Hlavní navigace

ROOT.cz ruší výměnnou reklamu na svých stránkách

Tisková zpráva

Praha 4.6.2002 - ROOT.cz je prvním technicky zaměřeným serverem, který na svých stránkách zobrazuje výhradně komerční reklamu.

Od pondělí 3.6.2002 využívá ROOT.cz pro správu svého reklamního prostoru novou technologii vyvinutou mediálním zastupitelstvím ARBOmedia, která umožňuje zobrazovat pouze neviditelnou tečku, pokud není pro danou pozici objednána žádná reklamní kampaň. Je-li je reklama prodaná, zobrazí se samozřejmě banner inzerenta.

„Zavedením této nové technologie sledujeme dva hlavní cíle – zatraktivnit naše inzertní plochy pro inzerenty, jejichž reklamy nyní nebudou splývat s ostatními, mnohdy nekvalitními bannery, a vycházíme tím vstříct i našim čtenářům – pokud není komerční reklama prodána, nebudeme je zbytečně obtěžovat výměnnými bannery. Věřím, že toto ocení jak naši čtenáři, tak inzerenti.“, říká Tomáš Krause z 4WeBu, provozovatele ROOT.cz.

O serveru ROOT.cz (http://root.cz/)
ROOT.cz je zpravodajský server zaměřený převážně na operační systém Linux, ale nevyhýbá se ani tématům, která hýbou českým Internetem, výpočetní technikou a oblastí IT. Denně přináší články a novinky ze světa Linuxu a snaží se propagovat tento volně šiřitelný operační systém mezi nejširší veřejnosti jako levný a spolehlivý protipól komerčních operačních systémů. Ve svém segmentu je ROOT.cz jasnou jedničkou na českém a slovenském Internetu.

Našli jste v článku chybu?
10. 6. 2002 19:20
Jozin (neregistrovaný)

Neni nahodou "neviditelna tecka" totez jako slavny web bug DoubleClicku?

8. 6. 2002 17:45
Dave (neregistrovaný)

Ale no tak. Stejne tak bych mohl rict, ze mi server zobrazovanim reklamy dela skodu, protoze mi nuti nevyzadany objem dat, ktery ja v konecnem dusledku musim zaplatit. Ekvivalent spamu. Blokovanim reklamy chranim sam sebe (a kazdy aspon trochu soudny pravnik mi da za pravdu). Pokud provozovatel serveru nechce, abych se dostal k jeho obsahu zdarma, at jej zpristupni pouze predplatitelum. V tom pripade si jej bud predplatim (jako bych to udelal v pripade root.cz) nebo na nej prestanu chodit (ja…