Hlavní navigace

Názory k článku Salix, distro pro líné slackery: správa balíčků

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 11. 2014 7:13

  FrostyX (neregistrovaný)

  Dneska mi to přišlo zajímavější než obvykle. Trocha kritiky:

  Díl jse jmenuje "Salix, distro pro líné slackery: správa balíčků", tak proč do toho plácáme nějaké nastavení prosředí? Ještě k tomu hodně specifické pro nějakou cílovou skupinu lidí. Naprostá zbytečnost - kdo bude chtít nahradit někomu WinXP za linuxový systém, bude stejně čerpat z úplně jiného článku než zrovna "správa balíčku na salixu". Kdyby ten článek začal až nadpisem "Sjednocení správy balíčků", tak je jeho kvalita řádově o dost lepší.

  Dalším průserem jsou obrázky. Samozřejmě není vůbec na škodu, když jsou ve článku obrázky, ale pokud zrovna nemá jít o komentovanou galerii, bylo by fajn, kdyby se ten článek dal číst i bez nich. Viz "První obrázek ve druhé galerii ukazuje výstup pomoci spi a zde je stručný popis na webu distribuce". Taky tím narážím na odkazy typu "Na dalších sedmi obrázcích (v pořadí 9 – 15) je vidět" v kombinaci s tím, že jsou všechny obrázky na začátku článku. Vždyť se to nedá slušně číst, člověk musí každých pár sekund vyscrollovat nahoru, proklikat se ke správnému obrázku v galerii a pak zase scrollovat dolů a hledat kde skončil. Viz například "Více je vidět na poslední sérii obrázků 33 – 38." kde jsem musel posouvat o 7 výšek obrazovky nahoru.

  Z těch drobnějších věcí - chybělo mi nějaké srovnání spi a slapt-get. Výhody, nevýhody, proč bych si měl který z nich vybrat.

 • 13. 11. 2014 21:18

  Kroužící orel (neregistrovaný)

  Také jsem zkoušel rozchodit Sourcery v čistém Slacku, klasicky má repozitáře nastavené pro slackbuildy pro Salix, ne na stránku slackbuilds.org. Po této malé úpravě bez problémů chodí, i když na Slacku raději používám sbopkg právě pro kontrolu aktualizací. Další zajímavá možnost je Sport - http://slackermedia.info/sport/, kterou se v budoucnu chystám vyzkoušet.

  Jinak moc děkuji za článek, o Salixu se toho na českých webech člověk moc nedozví, kromě Slackelu (který je postaven na větvi Current a po některých aktualizacích jsem jej už nerozchodil) a Zenwalku je zajímavý ještě Superb Mini Server, bohužel stále postavený na staré verzi 14.0.

  Balíčky ze Salixu naštěstí v čistém Slacku bez problémů fungují. Těším se na dobu, až bude pro spi k dispozici i grafická utilita a v ní možnost manuální editace slackbuildů, teď mi přijde nejlepší kombinace slackpkg+ a sbopkg.

 • 14. 11. 2014 16:09

  Petr (neregistrovaný)

  Používám Salix už nějakou dobu a celkem spokojenost. Běžný uživatel nakliká všechno co potřebuje a pokročilejšímu případné úpravy nebuduou dělat závažnější problém. Aktualizace bezproblémová.

 • 16. 11. 2014 22:25

  mkub

  ja prostredie bez virtualnych ploch by som nechcel, lebo umoznuju zaviest poriadok (napr. 1.plocha bude WEB, 2. plocha bude prehravac hudby, 3. plocha zase bude mat office) a takto by sa ureobil poriadok s naotvaranymi oknami, a na task liste nemusia byt vsetky aplikacie, ale iba z aktualnej plochy

  cuze by som namiesto vyhadzovania virtualnych ploch svojim ludom skor vysvetlil, na co to sluzi a nemenil by som design prostredia na Windows, lebo by sa mohlo stat, ze sa pozabudnu a sa budu cudovat, ze co im ten nauceny sposob prace nefunguje a zacnu nadavat a opovrhovat Linuxom, az nasledne si budu chciet ho nahradit Windowsom...
  tolko moj nazor