Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Silvestrovské historky ze života ajťákova od Jakub D. - No nic ve zlem, ale historky tady z...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 12. 2011 13:01

  Jakub D. (neregistrovaný) 80.188.252.---

  No nic ve zlem, ale historky tady z diskuse mi prijdou mnohlem lepsi. Sam bych hlasoval pro prispevky "taky jedna nesoutezni" s potkanem a "Mercury a spammeři".

 • 31. 12. 2011 13:27

  druhé Já pana Houby (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Díky za uznání. :)

  S internetem v oné státní inštituci se pojí ještě jedna příhoda. Bylo to myslím ještě před tím, než nás připojil CESNET. Přišel tehdy za nám obchodní cestující od nějakého z tehdejších ISP. Podotýkám, že se jednalo přibližně o rok 1996 a v drtivé většině se tehdy používalo vytáčené připojení přes komutované telefonní linky. Onen agent s teplou vodou nám v náležitých barvách vylíčil jak to bude pro náš ústav úžasné, jaké světlé zítřky a široké obzory se nám s informační dálnicí otevřou. Když jsme se potom vyptávali na technické detaily, zkoprněli jsme úžasem. Ačkoliv jsme mu vysvětlili, že máme LAN a v ní bychom rádi na cca padesáti počítačích připojení využívali, vylezlo z něj, že to není žádný problém, protože jejich firma dodá padesát modemů, ty připojí k příslušným PC a tím to bude hotovo. Své vyprávění završil odpovědí na kolegovu otázku "A co firewall?". "Obávám se, že nevím o čem mluvíte..."

 • 31. 12. 2011 14:07

  Trident (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Tak se porad jeste dneska ale delaji site. Misto ethernetu v baraku kazdy separatni wifi/canopy antenu. Misto STA spolecnych anten/stozaru kazdy separatni antenu na fasade. A mohli bychom pokracovat. O nablblosti majitelu/spravcu domu nema cenu se rozepisovat.
  Stejne jako v jedne statni instituci kde jsem zacinal meli mezi budovami mezi kterymi byl mikrovlny spoj a opticky kabel separatni telefonni linky pro kazdou budovu. Clovek co chtel volat na jinou budovu musel volat ven-dovnitr-cislo linky. Mala domu pro O2. Bohuzel na jednoduchou voip brany nenasli nikdy penize - ustredny se nedaly rozsirit modulem.