Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (1. 9. 2010)

1. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná středeční sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes budeme anotovat texty, podíváme se na androidího kecálka, překonvertujeme hudební galerii a nastavíme si ověření pomocí otisků prstů. Nebude chybět ani blbinka.

Whyteboard

Whyteboard je nástroj pro anotace. Jinými slovy dopisování poznámek k již existujícím dokumentům. Podporuje formáty PDF a PostScript (+ pár obrázkových). Poznámkovat potom můžete podobně jako v (snad každému známém) malování. Prostě text, štětec, kyblík a barvičky. Potěší neomezené undo/redo, editace v několika tabech, česká lokalizace a podpora jak Mac OS a Linuxu, tak i MS Windows. Dodám jen, že implementační jazyk je zde Python.

whyteboard.org, 0.41, GPLv3

Yaaic

Vlastníky chytrých telefonů s Androidem možná potěší Yaaic. Tento povedený IRC klient kromě příjemného vzhledu a ovládání vlastní androidím aplikacím nabízí vše, co byste čekali – SSL, připojení k více serverům zároveň, ikonky, všemožné kódování (pokud by Vám nevyhovovalo implicitní UTF-8) a slušnou řádka příkazů. Mezi pozitivy musím zmínit, že projekt je relativně živý. Akorát přes léto se toho moc nestalo. Uvidíme, zda se opět vrátí do rychlého tempa -  každý týden nové vydání.

www.yaaic.org, 0.5, GPLv3

Flac2all

Flac2all je vícevláknový konvertor formátů. Při paralelní konverzi z formátu FLAC do OGG/MP3 dokáže vytížit i procesory s větším množství jader. Kopíruje také adresářovou strukturu a pochopitelně i tagy. Novinkou ve verzi 1.2.717 je kopírování souborů v jiném formátu než FLAC bez konverze do nové adresářové struktury.

http://www.ziva-vatra.com/index­.php?aid=23, 1.2.717, GPL

Fingerprint GUI

Fingerprint GUI je sada desktopových nástrojů pro práci s otisky prstů. Otisky lze jednoduše naskenovat, porovnat a nastavit autentizaci přes PAM. Součástí balení je i aplikace fingerprintIden­tifier pro shellové skripty. Projekt je založený na knihovně libfprint.

skoleni


www.n-view.net/Appli­ance/fingerprin­t/, 0.15, GPLv3

Blbinka

Žijete také život programátora?

Autor článku

David Kovalský pracuje na pozici Technical Lead pro firmu Red Hat. Tam se zabývá oblastí Quality Assurance. Pro Root.cz píše články o novinkách ve světě svobodného softwaru.