Hlavní navigace

Sklizeň

Softwarová sklizeň.

Softwarová sklizeň (13. 3. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme procházet několik webových stránek v jednom okně, vyřešíme komplikace s bootováním ISO obrazu, spustíme Linux na Androidu a nakonec se podíváme na ncurses front-end pro liboping.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (6. 3. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na všestranného správce stahování, vyzkoušíme minimalistický prohlížeč, zabezpečíme si domácí internet a podíváme se na aplikaci pro analýzu zvuku.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (27. 2. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme vytvářet ručně psané poznámky, představíme si TUI rozhraní běžící nad jádrem OS, budeme vytvářet vlastní build skripty v C# a nakonec se podíváme, jaké nám další dny přinesou počasí.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (20. 2. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zopakujeme abecedu, vyzkoušíme si sympatický hudební přehrávač, podíváme se na mediální server a řekneme si o jednom správci hesel. Na konci vás potěší blbinka.

20. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (13. 2. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si necháme vizualizovat cestu požadavků na webový server, budeme spravovat soubory z terminálu, zapíšeme výraz v LaTeXu a uložíme jeho výstup a nakonec vybraným procesům omezíme šířku pásma.

13. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (6. 2. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme nelineární video editor, zkopírujeme si text pomocí QR kódu, podíváme se na nástroj pro digitalizovaný obsah a řekneme si o repositáři osobních znalostí.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (30. 1. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na vizualizér MIDI souborů, zahrajeme si na IT specialisty z americké kriminálky, vzdáleně se připojíme k Androidu a nakonec necháme šifrovat citlivé soubory.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (23. 1. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na klon TweetDecku pro GitHub, vyzkoušíme WhatsApp klient, stáhneme si pár videí z internetu a řekneme si o nástroji pro reverzní inženýrství.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (16. 1. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes nás čeká grafický sekvencer, budeme tweetovat (v uvozovkách) bez otevření prohlížeče, najdeme si oblíbené aplikace v AppImage formátu a nakonec si představíme slušně řečeno rychlého souborového manažera.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (9. 1. 2019)

Dnes si zopakujeme řešení parciálních diferenciálních rovnic, zavzpomínáme si na staré počítače od Atari, vyzkoušíme program pro práci s 3D modely a podíváme se na software pro medicínské vizualizace.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (2. 1. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme nástroj pro nastavení dynamické tapety, využijeme řešení pro dvoufaktorovou autentizaci, vygenerujeme barevné variace (nejen) Arc témat a nakonec se připojíme ke vzdálené ploše.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (26. 12. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes vyzkoušíme jeden grafický editor, zahrajeme si únikovou hru, nalepíme si pár poznámkových štítků a řekneme si o nástroji pro správu hesel.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (19. 12. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme grafického OpenVPN klienta, poohlédneme se po shellu se syntaxí Clojure, necháme si vizualizovat využití disku a nakonec budeme pracovat s okny trochu spořádanějším způsobem.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (12. 12. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si poslechneme sdílenou hudbu a hned potom pár podcastů, řekneme si o nástroji pro práci s MocServery a vyzkoušíme platformu pro webové aplikace a CMS.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (5. 12. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme nástroj pro modelování 3D objektů z fotografií, nastavíme automatické ukončování procesu torrent klienta, v klidu přepíšeme text z audio nahrávky a nakonec si budeme psát přes Instagram.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (28. 11. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes vyzkoušíme nástroj na monitorování PC, vyzkoušíme editor molekulárních vizualizací, řekneme si o aplikaci, která simuluje grafické rozhraní ze sci-fi filmů a prohlédneme si webové archivy.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (21. 11. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme git klienta s GUI, přehrajeme záznam z přednášky v malém plovoucím okně, hromadně upravíme fotky a nakonec budeme poslouchat hudbu v terminálu.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (14. 11. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes vyzkoušíme klienta pro práci s bezpečnostními kamerami, zaznamenáme své sportovní výkony, řekneme si o prohlížeči souborů v jazyce Markdown a přejmenujeme si epizody svých oblíbených seriálů.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (7. 11. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme vizuálně programovat, podíváme se na nástroj pro psaní rour (pipes), odešleme tajné informace pomocí link serveru a nakonec si poslechneme podcasty.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (31. 10. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na program na tvorbu modelů pro Minecraft, vyzkoušíme aplikaci pro sdílení informací mezi výzkumníky, řekneme si o projektu pro přenos 8K videa a koukneme na jeden zajímavý vyhledávací nástroj.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (24. 10. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme zálohovat data, podíváme se na program pro měření hluku, projdeme API dokumentace v offline režimu a nakonec si představíme platformu poskytující jednotný způsob integrace mikroslužeb.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (17. 10. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na multimediální sekvencer, vyzkoušíme program pro řešení problémů, vygenerujeme kódy barev a řekneme si o nástroji pro přehrávání on-line videí.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (10. 10. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si otestujeme kapacitu USB disku, budeme pracovat s matematickými výrazy, necháme systém počítat lidi na záběru z kamery a nakonec si upravíme položky v aplikačním menu elementaryOS.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (3. 10. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na program pro tvorbu obsahu pro digitální kino, zorganizujeme si čas pomocí pokročilého kalendáře, vyzkoušíme aplikaci pro práci s MLV formáty a řekneme si o vývojovém prostředí pro jazyk Go.

3. 10. 2018 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (26. 9. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na klienta pro MQTT protokol, budeme procházet fotky a obrázky, usnadníme si domluvy termínů ve Slacku a nakonec zobrazíme a upravíme CSV dokument.

26. 9. 2018 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (19. 9. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zkusíme přehrát hudbu z YouTube, podíváme se na program pro správu myšlenek, vyzkoušíme aplikaci pro amatérské astronomy a řekneme si o nástroji pro modelování softwaru.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (12. 9. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na terminál vycházející z projektu Hyper, vyzkoušíme síťový load balancer, poohlédneme se za linuxovým TcpView a nakonec se pokusíme o dodržování pravidelných přestávek při práci.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (5. 9. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na protokol pro předpověď vývoje trhu, vyzkoušíme program pro nahrávání obrazovky, řekneme si o nástroji pro testování mobilních aplikací a zpřehledníme si svoje osobní informace.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (29. 8. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nové řešení od Valve, rozběhneme Windows 95 ve virtuálním prostředí, prohlédneme si Markdown dokument a nakonec budeme anonymně odebírat videa z YouTube.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (22. 8. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na webový nástroj pro tvorbu diagramů, poslechneme si nejnovější čínskou muziku, vyzkoušíme jednoduchý prohlížeč obrázků a nakonec si vytvoříme několik myšlenkových map.

Doba čtení: 1 minuta