Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (10. 10. 2012)

10. 10. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes si založíme osobní deníček a budeme do něj s železnou pravidelností přispívat. Podíváme se na aktuální obsah webu s Deltify. Necháme se upozornit, kdy se máme začít věnovat povinnostem a přečteme nějakou tu mangu. Samozřejmě nesmí chybět ani tradiční blbinka.

DayJournal

Milý deníčku, dnes jsem objevil aplikaci na psaní svého virtuálního deníku. Jedná se o velmi jednoduchý kus softwaru. Okno je rozděleno na dvě části. V jednom máte pole pro text a v druhém kalendář. Kliknutím přecházíte na jednotlivá data a připisujete nebo upravujete své zážitky. Velkou nevýhodou DayJournal je ale nemožnost exportovat všechny vaše příspěvky do nějakého textového souboru. Také se jedná o placený software. Stojí 2.99$. Synchronizuje se pomocí vašeho Ubuntu One účtu nebo Dropboxu. Nemusíte se tak bát, že o svá data přijdete.

Softwarová sklizeň (10. 10. 2012) - screenshoty k článku.

zburnham.co.cc/dayjournal, 0.2.1

Deltify

Deltify může na první pohled působit jako obyčejná RSS čtečka. Zdání však klame, protože sleduje nový obsah v záložkách vašeho primárního prohlížeče. Pokud se na webové stránce objeví aktualizace, zvýrazní se nejen v seznamu záložek, ale i aktualizovaný text se zbarví do žluta. Lze tak snadno sledovat nejen nové příspěvky, ale i editace textu.

Softwarová sklizeň (10. 10. 2012) - screenshoty k článku.

launchpad.net/deltify, 0.2.1

Cuckoo Alarm

Jedná se o budíček integrovaný do linuxového grafického prostředí Unity. Využijí ho tak pouze uživatelé distribuce Ubuntu. Aplikace nenabízí přehršel funkcí. Našince může nemile potěšit absence českého překladu. Jako alarmový signál se dá zvolit jakýkoliv zvukový soubor. Nejste tak omezeni pouze na bzučení a pípání.

Softwarová sklizeň (10. 10. 2012) - screenshoty k článku.

launchpad.net/cuckoo-alarm, 1.0.7

MangaR

S mangou (japonské komiksy) se to na českém trhu posledních několik let výrazně lepší. Je možné zakoupit několik známějších titulů a dokonce se vydává i česká manga. Stejně je ale vášnivý fanda japonské kultury nucen používat ne zcela ideální postupy, aby si své oblíbené tituly přečetl. S čtečkou MangaR lze pohodlně číst mangu online nebo na vašem disku. Celkem nepříjemná je však poměrně velká odezva. Než se budete moc začít do další stránky, chvíli to potrvá.

CS24_early

Softwarová sklizeň (10. 10. 2012) - screenshoty k článku.

launchpad.net/mangar, 12.9

Blbinka

Pokud jste nuceni ve škole nebo zaměstnání pracovat s operačním systémem Windows, kterému samozřejmě jako fandové pořádného operačního systému Linux nemůžete přijít na jméno, můžete se ráno k tomuto odvážnému činu motivovat, nebo spíše zhulánovat. (Jedná se o parodii na jednoho z nejznámějších českých blogerů a hlasitého zastánce produktů od Microsoftu.)

Byl pro vás článek přínosný?