Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (11. 12. 2013)

11. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni si představíme zajímavý editor obrázků pro nenáročné uživatele, kterým nevyhovuje složitý Gimp. Přečteme si hackerské zprávy, stáhneme nějaké filmečky a zpříjemníme si práci v linuxové distribuci Ubuntu. Jako vždy nesmí chybět ani blbinka.

Pixeluvo

Pokud je pro vás Gimp moc nepřehledný a nabízí tolik funkcí, že se v něm nevyznáte, zkuste Pixeluvo. Jedná se o editor obrázků pro nenáročné a technicky méně zdatné uživatele. Na fotky lze aplikovat velké množství efektů a nebo je několika kliky retušovat. Bohužel, díky své jednoduchosti nenabízí tolik funkcí jako konkurence pro profesionály. Navíc není zadarmo. Cena plné verze je stanovena na 34 dolarů.

Softwarová sklizeň (11. 12. 2013) - obrázky k článku.

www.pixeluvo.com/, 1.2.4

HackerTray

Díky HackerTray si můžete snadno číst novinky z hackerského světa. Jedná se o jakési rozbalovací menu. Pokud vás titulek článku zaujme, stačí kliknout a on se vám otevře v preferovaném internetovém prohlížeči. Přečtené články se vám odfajfkují. Aplikaci po nainstalování spustíte příkazem v terminálu.

captnemo.in/hackertray/, 1.0

VG Video Downloader

VG Video Downloader vám umožní stahovat videa z různých webových serverů. Stačí jen zkopírovat odkaz a kliknout na tlačítko stáhnout. Můžete si zvolit i výsledný výstup a kvalitu videa. Funguje jak na Youtube.com tak i na Vimeo.com. Občas se ale stává, že VG Video Downloader nefunguje stoprocentně spolehlivě.

Softwarová sklizeň (11. 12. 2013) - obrázky k článku.

apps.ubuntu.com/cat/appli­cations/vulgry/, 1.0

Indicator File Explorer

Indicator File Explorer je určen pro uživatel distribuce Ubuntu. Vytvoří vám v pravém rohu obrazovky rozbalovací menu s odkazem na nejdůležitější domovské složky. Funguje efektivně, pokud používáte distribuci v anglickém jazyce. Složky s lokalizovanými názvy bohužel Indicator File Explorer nenajde.

CS24_early

Softwarová sklizeň (11. 12. 2013) - obrázky k článku.

github.com/cemkiy/indicator­.file.explorer, 0.1

Blbinka

I ta nejkomerčnější popová slaďárna je poslouchatelná, když se pomyslného mikrofonu chopí postavy ze Star Wars.  

Byl pro vás článek přínosný?