Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (11. 7. 2012)

11. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnešní sklizeň potěší čtenáře komiksu xkcd, protože si bude moci číst i offline, dále audio kutily jednoduchým a rychlým editorem, ale i powerusery projektem zabývajícím se paralelním rozložením počítaných procesů. Na konci samozřejmě čeká blbinka.

xkcd Browser

Kdo by neznal webkomiks xkcd a jeho vskutku nápadité, sarkastické, matematické a kdovíjaké malůvky. Xkcd Browser není nic jiného než miniaplikace zpřístupňující tento komiks bez nutnosti použít prohlížeč. Největší předností je přehlednost rozhraní, která neodvádí pozornost od samotného komiksu v čele s offline prohlížením.

launchpad.net/xkcd-browser, 12.07.4, GPLv3

ocenaudio

Ocenaudio je multiplatformní audio editor jak pro „sváteční“ uživatele, tak pro ty pokročilejší. Vedle běžných funkcí a filtrů nabídne aplikaci efektů v reálném čase, výběr více částí stopy v jednom kroku a pro pokročilejší spektrogram, jehož nastavení se rovněž projevuje v reálném čase.

www.ocenaudio.com.br/, 2 Beta19, Free

JFTP

JFTP je univerzální grafický FTP klient dostupný všude tam, kde je dostupná Java. Není třeba se bát přenášet citlivá data, podporováno je SSL/TLS a celá řada šifrovacích algoritmů jako RSA, RC4, DES, Triple DES, Diffie-Hellman a DSA. Samozřejmostí je připojení více úložišť najednou rychle a jednoduše pomocí dialogu pro nastavení nebo snadná práce se soubory v rámci vestavěného dvoupanelového správce. Co vše je s JFTP možné provádět, je k nalezení v sekci features na domovských stránkách projektu.  

www.jmethods.com/jftp, 5.0.1, Apache License 2.0

JPPF

JPPF je zajímavý projekt zabývající se paralelními výpočty náročných procesů, projekt je poměrně dobře zdokumentován a má širokou infrastrukturu. Možnosti využití jsou nevyčerpatelné a vše by mělo být bezpečné díky SSL/TLS komunikaci a dalšímu šifrování. Důležitá je taky dynamika celého systému, na vyžádání je výpočetní síť škálovatelná. Projekt pokrývá jak serverovou, tak i klientskou a administrační část. Vyčerpávající informace jsou k nalezení na domovských stránkách.

ICTS23

www.jppf.org/, 3.1.1, Apache License v2.0

Blbinka

Znáte hru Portal? A co takhle si ji zahrát v reálu… 

Autor článku

Petr Němec studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.