Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (11. 9. 2013)

11. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes si představíme přehrávač filmů Bangarang, pokecáme s kecálkem Kadu, bleskově a efektivně si přečteme dokumenty s minimalistickou Zathurou a v PhotoQT ukážeme známým fotky z dovolené. Jako vždy nesmí chybět ani blbinka. Tentokrát se týká Instagramu.

Bangarang

Bangarang je alternativní přehrávač filmů. Disponuje přehledným uživatelským rozhraním a povedeným designem. Lze využívat integrovaný seznam stop a přehrávat tak mediální soubory postupně v řadě. Snímek můžete přímo v přehrávači minimalizovat a podívat se na jeho specifikace souboru či si v přítomném čase pohrát s obrazem nebo zvukem. Bangarang bez problémů podporuje i titulky.

Softwarová sklizeň (11. 9. 2013) - obrázky k článku.

gitorious.org/bangarang, 2.1

Kadu

Kadu je povedený kecálek podporující více protokolů. Není tak problém naráz chatovat s někým na Facebook a Google Talku zároveň. Kadu umí díky zásuvným modulům rozšiřovat své funkce a archivovat historii rozhovorů. Snadno si lze nastavit i vzhled programu a přizpůsobit si ho tak svému vkusu.

Softwarová sklizeň (11. 9. 2013) - obrázky k článku.

kadu.im/w/English:Main_Page, 0.12.2

Zathura

Zathura je minimalistický prohlížeč dokumentů. Díky osekanému uživatelskému prostředí je velmi rychlý. Můžete ho ovládat bez myši, neboť všechny funkce jsou dostupné pod klávesovými zkratkami. Podporuje i záložky a po opětovném načtení se dokument otevře v místech, kde jste skončili se čtením naposledy.

Softwarová sklizeň (11. 9. 2013) - obrázky k článku.

pwmt.org/projects/zathura/, 0.2.4

PhotoQt

PhotoQt je netradiční prohlížeč obrázků napsaný v Qt, který vyšel konečně ve verzi 1.0. Má povedený design a při prohlížení se vás snaží program co nejméně otravovat rušivými elementy. Všechny lišty jsou defaultně skryté a objeví se po najetí myší. Klasicky nesmí chybět ani prezentace série obrázků, rotace fotek nebo jejich zvětšování. Skrze program lze nastavit tapetu na plochu nebo spustit Gimp či jiný program na úpravu obrázků.

Linux tip

Softwarová sklizeň (11. 9. 2013) - obrázky k článku.

photoqt.org/, 1.0

Blbinka

Instagram objevil v naší populaci nečekaně velké procento umělců. Jak ale mohou uživatelé této sociální služby působit někdy doopravdy?