Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (13. 11. 2013)

Jiří Sluka

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes si prohlédneme HTML kód v přehledné struktuře, vyzkoušíme nástroj k prohlížení a analyzování log souborů, načteme data analýzy výpočetní dynamiky tekutin a za pomoci programu Free Chart Geany budeme mapovat trh. Jako vždy nesmí chybět blbinka.

CloEDIT

Netradičně pojatý editor HTML kódu, který usnadňuje práci s již existujícími dokumenty. Ač mnohé editory zvýrazňují syntaxi a vytváří tak přehlednější zápis, CloEDIT oponuje strukturovaným uspořádáním a vyhledávání tagů dělá mnohem jednodušší. Program jako takový reaguje na několik potřebných klávesových zkratek a lze spustit jak na Linuxu, tak Mac OS.

www.mkrrf-it.com/cloedit/, 1.3.2

Log File Navigator

Nástroj (curses) často propagovaný a popisovaný zkráceným názvem lnav, slouží k prohlížení a analyzování log souborů. Oproti běžným textovým editorům nebo prohlížečům využívá všech sémantických informací, jako je časové razítko dokumentu nebo úrovně logů. Využitím této sémantické informace může program prokládat zprávy z různých souborů, vytvářet histogramy zpráv v průběhu času či poskytnout klávesové zkratky pro procházení souboru.

lnav.readthedocs.org/, 0.6.2

CFD General Notation System

Představuje rozšiřitelný standard pro ukládání a načítání dat analýzy výpočetní dynamiky tekutin. Program jako celek zlepšuje archivační kvalitu, a tedy životnost dat. Usnadňuje sdílení datových souborů mezi sítěmi a počítači. V neposlední řadě je snadno rozšiřitelný, aby mohl zahrnovat téměř všechny typy doplňujících údajů.

cgns.sourceforge.net/, 3.2.1

Free Chart Geany

Software pro technickou analýzu a mapování trhu. Podporuje důležité indikátory technické analýzy, jako je jednoduchý klouzavý průměr (SMA), exponenciální klouzavý průměr (EMA), index relativní síly, Bollingerova pásma a parabolický SAR (Stop-And-Reverse). Tím také zahrnuje podporu pro různé CSV formáty včetně Metastock 7, Metastock 8, AMI Broker, Yahoo! Finance, Google Finance a Standard CSV.

freechartgeany.sourceforge.net/, 1.1.2

Blbinka

Co takhle praktikovat znění některých chybových hlášek, jejichž obdobné ztvárnění leckdo vidí na svém monitoru i několikrát za den, v běžném životě?

Našli jste v článku chybu?
13. 11. 2013 9:35
Petr Jeníček (neregistrovaný)

Líbí se mi, že zde popisují programy prakticky použitelné při práci, i když často jsou z jiných oborů a já je nevyužiji. Využije je někdo jiný. Naopak se nudím, když zde píší již o 1023. druhu přehrávače hudby a vida a podobných ptákovinách. Rád používám opensource programy v práci i při amatérském kutění, nejen k odpočinku.

13. 11. 2013 8:39

Druhý.

Přestože mě málokterá aplikace zaujme, je fajn mít takovýto přehled a vidět i na první pohled nezajímavé aplikace. A blbinky na konci taky potěší.

Akorát trochu nechápu pe25trův příspěvek ... myslím, že je lepší vycházet ze statistik zobrazení stránky než z komentářů. Tento článek jsem četl dneska ráno cca v 5:20, když jsem čekal na vlak do práce - do diskuse teď jsem šel náhodou, protože jsem se překlikl ;-) . A myslím, že takových, kdo přečtou článek a ne už diskusi pod ním nás tu bud…