Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (13. 8. 2014)

13. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme programovací prostředí pro JVM, rozchodíme linuxovou distribuci na smartphonu, otestujeme pokročilý textový editor pro vývojáře a s programem GDataCopier pak budeme spravovat dokumenty uložené na Google Document Service.

ScalaLab

ScalaLab poskytuje programovací prostředí pro Java Virtual Machine. Skriptovací jazyk je založen na programovacím jazyce Scala, obohaceném o vědecké operátory a integrované prostředí poskytující podobný styl používání jako MATLAB. Matematický, doménově specifický jazyk (DSL) ScalaLabu je ScalaSci. Byl vyvinut jako interní DSL a využívá dobrou rozšiřitelnost jazyka Scala. Software nabízí mnoho možností konfigurace a obohacení o panely nástrojů. V neposlední řadě využívá i nativní C/C++ kód pro některé důležité numerické operace.

code.google.com/p/scalalab/, 2.11

Linux on Android

Jedná se o projekt, který si klade za cíl nabídnout spuštění řady linuxových distribucí na zařízení se systémem Android, a to prostřednictvím metody známé jako ‚chroot‘. Využitím virtuálního stroje můžete rozběhnout na svém mobilním zařízení jednu z vašich oblíbených distribucí, aniž by docházelo k přepisování dat v paměti telefonu nebo jeho softwarovému poškození.

linuxonandroid.org/, 2.8

Notepas

Přenosný textový editor zaměřený na vývojáře, který disponuje filtrováním pro zvýraznění řádků s hledaným řetězcem nebo regulérním výrazem, sadou nástrojů pro použití pokročilých pravidel formátování, zarovnáváním více řádků na základě tokenů nalezených v aktuálním výběru nebo pokročilými pravidly pro zvýrazněním syntaxe.

sourceforge.net/projects/notepas/, 0.9.38

GDataCopier

GDataCopier integruje komplexní sadu nástrojů pro správu, zálohování a synchronizaci dokumentů uložených na Google Document Service, a to v rámci prostředí příkazové řádky. Z hlavních vlastností nelze vynechat syntaxi pro Secure Copy (scp), filtrování dokumentů, podporu hostovaných a Gmail účtů, upozornění na přepsání a trojici funkcí pro přesouvání, mazání nebo vytváření složek.

ICTZ23

code.google.com/p/gdatacopier/, 2.1.2

Blbinka

Zahraniční magazín MakeUseOf během včerejšího dne zveřejnil zajímavý článek ohledně pěti nejohranějších lží, které slýcháváme z úst haterů Linuxu. Překvapivě mezi nimi nechybí ani „fakt“, že Linux je prostě těžký na pochopení. 

Autor článku