Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (14. 5. 2014)

14. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni si pohrajeme s obrázky a přizpůsobíme je našim potřebám. Začneme efektivněji využívat Wikipedii a složíme hudbu bez znalosti not. Jako vždy nesmí chybět ani blbinka. Jak by se vám líbila asistentka Siri pro váš terminál?

Converseen

Converseen je mocným nástrojem pro konverzi obrázků. Kromě příjemného uživatelského prostředí si umí poradit s celou řadou obvyklých i neobvyklých formátů. Autoři uvádí podporu více než sta. Při samotné konverzi obrázků nebudete zahlceni zbytečnými funkcemi. Velkou výhodou Converseenu je i rychlost a možnost editace více souborů najednou. Editovaný obrázek je navíc zobrazen v náhledu.

Softwarová sklizeň (7. 5. 2014) - screenshoty k textu.

0.7.1, converseen.sourceforge.net

Xowa

Program Xowa pomáhá při práci s Wikipedií. Můžete v ní listovat offline a dokonce mimo připojení k internetu editovat její obsah. Pokud vás nějaká stránka zaujme, je k ní možné přiřadit záložku. Xowa navíc umožňuje snadné vyhledávání v textu a třeba i stahování multimediálního obsahu.

1.5.2.2, http://xowa.sourceforge.net

Bambi Editor

Bambi Editor je uživatelsky přívětivý editor obrázků. Jak už název napovídá, zaměřuje se především na děti nebo málo zkušené uživatele počítače. Editor nabízí základní grafické úpravy a dokonce i pořizování obrázků pomocí webkamery. Potěší i panel, na němž vidíte všechny provedené operace. Díky němu můžete nechtěné změny vrátit jen pár kliky.

Softwarová sklizeň (7. 5. 2014) - screenshoty k textu.

9.2. bambieditor.sourceforge.net

orDrumbox

Pokud tvoříte hudbu a máte problémy s vytvořením nekonečně dlouhé smyčky bubnů, může se vám hodit program jménem orDrumbox. Je multiplatformní a i bez znalosti not na něm vytvoříte přijatelně znějící hudební díla. Program je navíc hardwarově nenáročný a lze ho přenášet i na flashdisku.

cyber23

Softwarová sklizeň (7. 5. 2014) - screenshoty k textu.

0.9.082, www.ordrumbox.com

Blbinka

Chybí vám na Linuxu asistentka typu Siri, na kterou si zvykli uživatelé mobilních zařízení běžících na iOS? Zkuste Betty, „umělou inteligenci“ pro váš terminál.

Byl pro vás článek přínosný?