Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (14. 5. 2014)

Jakub Zelenka

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni si pohrajeme s obrázky a přizpůsobíme je našim potřebám. Začneme efektivněji využívat Wikipedii a složíme hudbu bez znalosti not. Jako vždy nesmí chybět ani blbinka. Jak by se vám líbila asistentka Siri pro váš terminál?

Doba čtení: 1 minuta

Converseen

Converseen je mocným nástrojem pro konverzi obrázků. Kromě příjemného uživatelského prostředí si umí poradit s celou řadou obvyklých i neobvyklých formátů. Autoři uvádí podporu více než sta. Při samotné konverzi obrázků nebudete zahlceni zbytečnými funkcemi. Velkou výhodou Converseenu je i rychlost a možnost editace více souborů najednou. Editovaný obrázek je navíc zobrazen v náhledu.

Softwarová sklizeň (7. 5. 2014) - screenshoty k textu.

0.7.1, converseen.sourceforge.net

Xowa

Program Xowa pomáhá při práci s Wikipedií. Můžete v ní listovat offline a dokonce mimo připojení k internetu editovat její obsah. Pokud vás nějaká stránka zaujme, je k ní možné přiřadit záložku. Xowa navíc umožňuje snadné vyhledávání v textu a třeba i stahování multimediálního obsahu.

1.5.2.2, http://xowa.sourceforge.net

Bambi Editor

Bambi Editor je uživatelsky přívětivý editor obrázků. Jak už název napovídá, zaměřuje se především na děti nebo málo zkušené uživatele počítače. Editor nabízí základní grafické úpravy a dokonce i pořizování obrázků pomocí webkamery. Potěší i panel, na němž vidíte všechny provedené operace. Díky němu můžete nechtěné změny vrátit jen pár kliky.

Softwarová sklizeň (7. 5. 2014) - screenshoty k textu.

9.2. bambieditor.sourceforge.net

orDrumbox

Pokud tvoříte hudbu a máte problémy s vytvořením nekonečně dlouhé smyčky bubnů, může se vám hodit program jménem orDrumbox. Je multiplatformní a i bez znalosti not na něm vytvoříte přijatelně znějící hudební díla. Program je navíc hardwarově nenáročný a lze ho přenášet i na flashdisku.

Softwarová sklizeň (7. 5. 2014) - screenshoty k textu.

0.9.082, www.ordrumbox.com

Blbinka

Chybí vám na Linuxu asistentka typu Siri, na kterou si zvykli uživatelé mobilních zařízení běžících na iOS? Zkuste Betty, „umělou inteligenci“ pro váš terminál.

Našli jste v článku chybu?