Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (16. 12. 2020)

16. 12. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zašifrujeme a zazálohujeme data, namapujeme tlačítka vstupních periferií, nasimulujeme uživatelské interakce a nakonec si necháme bezztrátově zoptimalizovat data.

nFreezer

nFreezer umožňuje zašifrovat data a zazálohovat je na server. Jedná se o tzv. zálohování Encryption at rest, kdy je pro útočníka složité kromě získání dat (např. z nedůvěryhodného úložiště) také data dešifrovat. Pro šifrování využívá standardu AES. Zálohování probíhá inkrementálně a lze jej v průběhu přerušit a později v něm pokračovat.

https://github.com/josepher­nest/nfreezer/, 0.0.1

Key Mapper

Key Mapper slouží pro mapování tlačítek/kláves vstupních zařízení. Podporuje vytváření předvoleb, zobrazení mapovací tabulky, či automatické načtení předvoleb po přihlášení. Pro nenamapované ovládací prvky lze ponechat výchozí systémové nastavení.

https://github.com/sezanzeb/key-mapper/, 0.3.1

Minuimus

Minuimus využívá kombinaci nástrojů třetích stran a specializovaných metod pro kompresi souborů bez modifikace vnitřních dat. Automatizuje vyvolání všech zařazených podprocesů, včetně rekurzivního zpracování kontejnerů a zajištění správného opětovného sestavení, detekce a zpracování případných chyb, či spuštění kontroly integrity souborů po dokončení optimalizace. Celou proceduru lze přirovnat k extrakci ZIP archivu a následné komprimaci realizované s výhodnějším nastavením.

https://birds-are-nice.me/software/minuimus.html, 2.4

PyGUIBot

PyGUIBot umožňuje simulovat uživatelské interakce (z klávesnice nebo myši) nad UI. Do definice je možné vnést sekvenci jednotlivých akcí, jako je kliknutí myší, zadání řetězce z klávesnice, pauza, přesun kurzoru, přeskočení na jinou akci, podmíněné přeskočení do jiné větve, nebo také spuštění shellového příkazu. Nástroj lze využít v ideálním případě pro automatizaci rutin nebo testování aplikací s grafickým rozhraním.

CS24_early

https://pyguibot.wordpress.com/

Blbinka

Pád z letadla, člověk by si řekl hotovo dvacet.

Byl pro vás článek přínosný?