Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (16. 5. 2012)

16. 5. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes si představíme aplikaci pro sledování známých televizních kanálů, zajímavě vyhlížející fork SMPlayeru, CLI nástroj pro připojení Google Disku a editor formátu EPUB. V závěru jako obvykle oblíbená blbinka.

TV-MAXE

TV-maxe je aplikace pro sledování televizních a rádio kanálů, stream je přenášen P2P technologií pomocí SopCast. Zařazeny jsou mezinárodní a rumunské seznamy kanálů, není však problém přidat i neoficiální SopCast kanály. Lze zmínit dobře známé zpravodajské kanály BBC, CNN nebo Discovery channel, AXN a spousty dalších. Kompletní seznam televizních a rádiových stanic je k nalezení na domovských stránkách projektu. 

http://code.go­ogle.com/p/tv-maxe/, 0.07, GPLv3

ROSA Media Player

ROSA Media Player (ROMP) je zajímavý fork SMPlayeru jehož cílem je uživatele příliš nezatahovat do zbytečných nastavení, přestože nabízí pokročilé funkce. Bez video editoru lze video velice zjednodušeně stříhat, separovat audio stopu, nebo nahrávat pracovní plochu a sledovat online stream. Aktuálně je ve stavu RC1 a finální vydání verze 1.0 je na spadnutí. Více o projektu se dozvíte na blogu Denise Koryavova.

http://www.ko­ryavov.net/, 1.0 RC1, GPL

google-docs-fs

Tento jednoduchý nástroj dokáže kamkoli připojit Google Drive jako běžný fs. Možnosti využití jsou pak široké, ostatně stejně jako s dalšími vzdálenými úložišti. Přidanou hodnotou může být napojení na webové služby třetích stran a odkudkoli tak spravovat, upravovat, sdílet nebo spolupracovat na souborech uložených na „Disku“. Projekt se bohužel nadále nevyvíjí, stále je však funkční a dokud Google nepřijde s vlastním řešením na Linux, může se hodit. Stačí vybrat umístění a jednoduchým příkazem vzdálené úložiště po zadání hesla připojit.

gmount Drive uživatelské_jméno@gmail.com

http://code.go­ogle.com/p/go­ogle-docs-fs/, 1.0 RC1, GPLv2

Sigil

Sigil je WYSIWYG EPUB e­ditor dostupný pro OS X, WindowsLinux pod svobodnou licencí GPLv3. Dostupné jsou všechny běžné úpravy textu, a to jak v podobě kódu, tak v podobě samotné knihy za pomoci grafických nástrojů. Podporována je specifikace EPUB 2, SVG import a spoustu dalšího. Hotovou knihu lze zkontrolovat na validitu díky integrovanému EPUB validátoru FlightCrew

Cloud23

http://code.go­ogle.com/p/si­gil/, 0.5.3, GPLv3

Blbinka

Data what?

Autor článku

Petr Němec studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.