Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (18. 7. 2012)

18. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes budeme efektivně stahovat soubory z internetu, zahrajeme si na kytaru a nově složenou skladbu si nahrajeme a upravíme. Milovníci lechtivého obsahu možná ocení prohlížeč PornView, se kterým bude prohlížení sprosťárniček ještě radostnější.

MultiGet

MultiGet je jednoduchý grafický stahovač souborů. Proces stahování můžete bez obav přerušit a později daný soubor dostáhnout. Vše je zaznamenáno do přehledného logu. MultiGetu nedělá problém stahovat více věcí nejednou. Rychlost stahování jednotlivých položek lze regulovat a uzpůsobovat dle důležitosti. Kompletně stažené soubory se automaticky řadí do seznamu. Máte tak dokonalý přehled o tom, jaký hudební či video soubor jste už stáhli a vyvarujete se tak snadněji duplicitnímu stahování.

Screenshoty ke sklizni 18. 7. 2012

www.multiget.sourceforge.net/, 1.2.0–3

Tuxguitar

Tuxguitar je software určený jak pro pokročilé, tak začínající kytaristy. Slouží k notovému zápisu při komponování hudby nebo i jako skvělý učící nástroj. Můžete určovat tempo a pohrát si s celou řadou nastavení. Tuxguitar je zajímavá alternativa ke Guitar Pro, jehož port na Linuxu v současné době chybí.

Screenshoty ke sklizni 18. 7. 2012

www.tuxguitar.com.ar/, 1.2

Wavesurfer

Jedná se o silný nástroj k úpravě a analýze zvukových souborů. I když nejlépe spolupracuje s formátem wav, nedělá mu problém otevírat i soubory ve formátu mp3. Jedná se o pokročilý nástroj, který není tak uživatelsky přívětivý jako Audacity a občas má problémy se stabilitou, ale pro profíky, co se nebojí experimentování, se může jednat o zajímavý doplněk.

Screenshoty ke sklizni 18. 7. 2012

www.sourceforge.net/projec­ts/wavesurfer/, 1.8.8

PornView

Těžko říct, zda by nebylo lepší PornView zařadit do kategorie Blbinka, ale prohlížení obrázků, fotek a video souborů je přece jen vážná záležitost, ať je jejich obsah jakýkoliv. Chytré uživatelské prostředí vás nebude tolik zatěžovat, když budete mít, ehm – plné ruce práce. Obrázky při prohlížení můžete všemožně natáčet a přibližovat, aby vám neunikl žádný detail. I přes všeříkající název se dá PornView docela slušně používat i u nepornografického obsahu!

ICTZ23

Screenshoty ke sklizni 18. 7. 2012

www.sourceforge.net/projec­ts/pornview/, 0.2

Blbinka

Google nedávno konečně představil a následně vydal svůj tablet s androidem Google Nexus 7. Jedná se jistě o zajímavý kus hardwaru, ale dostat se k němu je někdy poměrně obtížné.