Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (19. 6. 2019)

19. 6. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si budeme hrát na javascriptovém pískovišti, vyzkoušíme editor zdrojových kódů, budeme ladit nastavení jasu a nakonec se necháme zaujmout hyperaktivním textovým procesorem.

RunJS

Scratchpad a pískoviště pro testování a zkoušení základních konstrukcí v JavaScriptu. Automaticky v reálném čase vyhodnocuje zdrojový kód, poradí si s importem modulů z vašich projektů, nabízí podporu pro TypeScript a dokáže provést překlad mezi jazyky pomocí transpileru Babel.

runjs.dev/, 1.5.3

Graviton Editor

Ničím výjimečný, přesto sympatický editor pro vaše zdrojáky. Zahrnuje plnou kompatibilitu s vlastními tématy i existujícími tématy určenými pro CodeMirror. Umožňuje rozdělit okno pro zobrazení dvou souborů současně. Autokompletace zdrojového kódu pravděpodobně nesplňuje nejpřísnější nároky, ale vývojáři přislíbili další verze s vylepšeními a úpravami. Pro minimalisty je určena funkce zakazující animace.

graviton.ml/, 1.0.1

Brigtness Controller

Jednoduchý prostředník pro regulaci jasu monitoru. Umožňuje nastavit jas i zastoupení jednotlivých barevných složek (červená, zelená, modrá), definovat teplotu barev a vybrat monitor, kterého se úprava týká. Konfiguraci je možné uložit ve formě profilu a znovu kdykoliv načíst. K dispozici je i verze (1.2.3) se zjednodušeným UI.

github.com/lordamit/Brightness, 2.0

TEXTREME

Textový procesor, který za to vzal po svém. Z nikoho neudělá produktivnějšího člověka, pakliže pro něj není motivací spousta vizuálních efektů. Aplikaci lze pořídit pro 32bitovou i 64bitovou architekturu Linuxu, ale i macOS a Windows.

comupterworld - webcast prosinec

le-von.itch.io/textreme, 2.0

Blbinka

Už žádné Wi-Fi, operátor s cenově dostupnými neomezenými daty je tady.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku