Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (2. 1. 2013)

2. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Ukážeme si, jak můžete streamovat váš linuxový desktop na mobilní zařízení. Naladíme hudební nástroje s Lingot. Uvaříme si delikatesní čaj s KTeaTime a procvičíme si časování francouzských a italských slovíček. Tradičně nesmí chybět ani blbinka. Ta opět potěší fanoušky Radka Hulána a mobilního operačního systému Android.

Splashtop Streamer

Splashtop Steamer je zajímavý a jednoduchý program na streamování desktopu na vaše mobilní zařízení, a to jak s operačním systémem Android, tak i iOS. Nastavení je velmi jednoduché. Po registraci a přihlášení se program sám spojí s vaším tabletem nebo mobilem. Kromě obrazu dokáže přenášet i zvuk. Občas ale mohou být problémy s odezvou a streamovaný obraz není zcela plynulý. Splashtop Streamer není vhodný na streamování filmů. Díky integrované virtuální klávesnici lze na mobilním zařízení celkem obstojně i psát.

Softwarová sklizeň (2. 1. 2013) - obrázky k článku.

Screenshot z iPadu.

www.splashtop.com/home, 2.0.0 (beta)

Lingot

Lingot je ladící nástroj nejen pro elektrické kytary, ale i další hudební nástroje, jak uvádějí sami vývojáři. Uživatelské prostředí je velmi jednoduché a vizuálně se podobá kdejaké klasické ladičce. Stačí vás hudební nástroj připojit a pořádně si s ním pohrát. V nastavení lze určit třeba i práh šumu nebo frekvenci výpočtu.

Softwarová sklizeň (2. 1. 2013) - obrázky k článku.

www.nongnu.org/lingot/, 0.9.1

KTeaTime

Milovníkům čaje dokáže velmi dobře posloužit jednoduchý prográmek KTeaTime. Jedná se o jakousi kuchyňskou minutku, která vám měří čas louhování vašeho oblíbeného čaje. Můžete si vytvořit vlastní seznam vašich oblíbených čajových druhů. Po doběhnutí časového limitu budete programem šetrně upozorněni. KTeaTime je určen pro grafické prostředí KDE, není problém ho provozovat ale i na jiném grafickém prostředí.

Softwarová sklizeň (2. 1. 2013) - obrázky k článku.

www.kde.org/applications/ga­mes/kteatime/, 4.8.5

Verbiste

Studentům francouzštiny či italštiny se může hodit program na časování slov Verbiste. Umí časovat kolem 6800 slov. Hledané slovo přehledně vypíše se všemi časy. Velkou nevýhodou je nemožnost vytisknout si vyhledané slovo jako kartičku na papír. Text se z programu docela problematicky kopíruje, a tak vám nezbude nic jiného, než vše ručně přepsat.

skoleni

Softwarová sklizeň (2. 1. 2013) - obrázky k článku.

www.perso.b2b2c.ca/sarrazip/dev/ver­biste.html, 0.1.33

Blbinka

Zhulánujte se i na svém mobilu s Androidem!

Autor článku