Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (2. 4. 2014)

2. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná středeční sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni doladíme distribuci Fedora ihned po instalaci, pohrajeme si s DVD a přeložíme titulky do všech světových jazyků. Nakonec se i něco naučíme pomocí jednoduché hry. Jako vždy samozřejmě nesmí chybět ani blbinka.

PostInstallerF

Zkušený linuxový uživatel rutině udělá po instalaci své oblíbené distribuce několik kroků, aby systém stoprocentně vyladil k obrazu svému. Začátečník, který tuto rutinu neovládá, bude pravděpodobně potřebovat pomoc – minimálně v podobě nějaké wiki. Pro uživatele distribuce Fedora však existuje zajímavý program PostInstallerF, který udělá základní kroky po instalaci za ně.

sourceforge.net/projects/pos­tinstaller/, 1.2.2.3

DVDx

Dostat video z DVD na váš harddisk je někdy trochu alchymie. DVDx je jednoduchý program, který slouží ke konverzi obsahu DVD do několika multimediálních formátů. DVDx má prosté uživatelské prostředí a snaží se proces konverze co nejvíce zpříjemnit.

Program DVDx.

labdv.com/dvdx/, 4.1.2

srt-translator

Jedná se o celkem odvážný způsob, jak překládat titulky. Srt-translator prožene text titulků službou Google Translate. Program samotný funguje skvěle, horší už je to s výsledným výstupem. Je však na každém, aby zhodnotil, jestli mu takový překlad bude stačit.

Překládání titulků pomocí SRT Translator.

sourceforge.net/projects/srt-tran/, 3.8

eAdventure

Pomocí eAdventure můžete vytvořit svou vlastní klikací adventuru. Autoři projekt cílí na pedagogy, kteří by pomocí programu mohli vytvářet interaktivní lekce. Program je multiplatformní a vytvořené hry můžete hrát na všech podporovaných operačních systémech včetně Linuxu.

CS24_early

e-adventure.e-ucm.es, 1.4RC4

Blbinka

Half-Life 3 je zatím v nedohlednu. Podívejte se alespoň na úžasný fanouškovský trailer.

Byl pro vás článek přínosný?