Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (2. 8. 2017)

Jiří Sluka

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na návrhář PCB desek, necháme si spočítat hash hodnotu pro soubor nebo text, vytvoříme animované video a nakonec budeme generovat textury a okluze.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

VeroRoute

Aplikace pro tvorbu návrhů Veroboard, Perfboard a jednostranných PCB desek. Umožňuje provádět průběžnou kontrolu pro zjištění otevřeného nebo krátkého obvodu. Urychlení práce na projektu má na starosti funkce pro interaktivní propojování součástek, tedy auto-routing. Program nabízí i přepínání mezi styly návrhu, možnost vytváření a exportování kusovníků nebo ukládání designu do PNG nebo PDF.

sourceforge.net/projects/veroroute/, v0996

Open-Hashtool

Nástroj pro výpočet hash hodnoty pro soubor nebo textový řetězec. Podporuje práci s větším množství souborů najednou. Využívá různé hashovací algoritmy, jako MD4, MD5, SHA-1, SHA-224, SHA-256, SHA-384, SHA-512, SHA3–224, SHA3–256, SHA3–384 nebo SHA3–512. Pro výstup lze použít datový formát HEX nebo Base64. Součástí je dialog pro porovnávání hodnot např. mezi zdánlivě stejnými soubory.

sourceforge.net/projects/o­penhashtool, 1.7

AnimationMaker

Pomocník, se kterým můžete vytvářet prezentační videa a nahrávat je na YouTube nebo Vimeo. Taková videa lze použít třeba pro prezentaci nápadu nebo produktu v rámci crowdfundingové kampaně. Program si také poradí s tvorbou GIF animací. AnimationMaker se inspiroval komerčním Adobe Edge, u kterého byl ovšem vývoj ukončen.

github.com/Artanidos/AnimationMaker, 1.3

AwesomeBump

Program pro generování okolní okluze nebo drsných a metalických textur z jediného obrázku. K dispozici jsou i další funkce, například pro tvorbu textur ostatních materiálů nebo grunge map. Zpracování probíhá z 99 % za podpory GPU, průběh je velmi rychlý a je díky tomu umožněna úprava všech parametrů v reálném čase. Projekt byl vytvořen jako alternativa ke známému Insame Bump modulu pro gimp.

github.com/kmkolasinski/AwesomeBump, 5.0

Blbinka

Na oko průhledné koncepty telefonů jsme viděli, teď je tu poloprůhledný zástupce z rodiny Apple, kterému uvidíte na vnitřnosti.