Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (2. 8. 2017)

2. 8. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na návrhář PCB desek, necháme si spočítat hash hodnotu pro soubor nebo text, vytvoříme animované video a nakonec budeme generovat textury a okluze.

VeroRoute

Aplikace pro tvorbu návrhů Veroboard, Perfboard a jednostranných PCB desek. Umožňuje provádět průběžnou kontrolu pro zjištění otevřeného nebo krátkého obvodu. Urychlení práce na projektu má na starosti funkce pro interaktivní propojování součástek, tedy auto-routing. Program nabízí i přepínání mezi styly návrhu, možnost vytváření a exportování kusovníků nebo ukládání designu do PNG nebo PDF.

sourceforge.net/projects/veroroute/, v0996

Open-Hashtool

Nástroj pro výpočet hash hodnoty pro soubor nebo textový řetězec. Podporuje práci s větším množství souborů najednou. Využívá různé hashovací algoritmy, jako MD4, MD5, SHA-1, SHA-224, SHA-256, SHA-384, SHA-512, SHA3–224, SHA3–256, SHA3–384 nebo SHA3–512. Pro výstup lze použít datový formát HEX nebo Base64. Součástí je dialog pro porovnávání hodnot např. mezi zdánlivě stejnými soubory.

sourceforge.net/projects/o­penhashtool, 1.7

AnimationMaker

Pomocník, se kterým můžete vytvářet prezentační videa a nahrávat je na YouTube nebo Vimeo. Taková videa lze použít třeba pro prezentaci nápadu nebo produktu v rámci crowdfundingové kampaně. Program si také poradí s tvorbou GIF animací. AnimationMaker se inspiroval komerčním Adobe Edge, u kterého byl ovšem vývoj ukončen.

github.com/Artanidos/AnimationMaker, 1.3

AwesomeBump

Program pro generování okolní okluze nebo drsných a metalických textur z jediného obrázku. K dispozici jsou i další funkce, například pro tvorbu textur ostatních materiálů nebo grunge map. Zpracování probíhá z 99 % za podpory GPU, průběh je velmi rychlý a je díky tomu umožněna úprava všech parametrů v reálném čase. Projekt byl vytvořen jako alternativa ke známému Insame Bump modulu pro gimp.

CS24_early

github.com/kmkolasinski/AwesomeBump, 5.0

Blbinka

Na oko průhledné koncepty telefonů jsme viděli, teď je tu poloprůhledný zástupce z rodiny Apple, kterému uvidíte na vnitřnosti.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku