Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (20. 3. 2013)

20. 3. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni najdete CLI nástroj pro řazení příkazů do fronty, jednoduchý nástroj pro kontrolu připojených zařízení na bezdrátové síti, minimalistický hudební přehrávač a utilitu pro kompresi obrázků. Závěr sklizně patří jako obvykle blbince.

Task Spooler

Task spooler je schopný řadit příkazy do zásobníku. Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete spouštět všechny procesy současně a zároveň chcete mít stále nad čekajícími úlohami přehled, Task Spooler je v tomto ohledu jednoduchou a spolehlivou metodou. Na domovských stránkách najdete odkaz na ukázky použití, pokud dáváte přednost audiovizuální ukázce, najdete ji na YouTube.

viric.name/soft/ts/, 0.7.3, GPLv2

WiFi Guard

WiFi Guard jednoduše hlídá zařízení nově připojená na WiFi síť. Nové zařízení lze podle MAC adresy identifikovat a označit jej jako známé. Na nově připojené zařízení s neznámou MAC adresou je možné upozornit. Frekvenci skenování sítě je možné nastavit stejně jako přidat ke každé MAC adrese vlastní popis. Primární určení utility je charakterizováno jako jednoduchý bezpečnostní nástroj k odhalení zařízení, které se dostaly do bezdrátové sítě neoprávněně. Utilita je lokalizovaná do českého jazyka. Mimo portable verze binárek jsou k dispozici instalační soubory pro Windows, OS X a deb balíky pro Linux.

www.softperfect.com/produc­ts/wifiguard/, 1.0.2, Freeware

Decibel

Decibel je již veteránem mezi hudebními přehrávači, přesto o něm není takové povědomí, jaké by si zasloužil. Snaží se být uživatelsky přívětivý, hardwarově šetrný a účelově úzce zaměřený. Slovy autora: Pokud hledáte přehrávač, který vám uvaří kafe, podívejte se po nějakém jiném. Knihovna je tvořena výhradně adresářovou strukturou, přehrávané skladby se řadí do jednoduchého playlistu. Nepřijdete ani o funkce typu náhodného přehrávání nebo úpravy ekvalizéru.

decibel.silent-blade.org/, 1.08, GPL

Trimage image compressor

Trimage image compressor je jednoúčelová utilita pro zvýšení komprese obrázků. Nejenže nevyžaduje žádné nastavení, ono ani není možné. Do pracovního prostoru programu jednoduše přetáhnete všechny obrázky ke kompresi. V seznamu obrázků je zobrazena původní velikost, velikost po kompresi a komprese v procentech. Podporován je formát PNG a JPG. Program dokáže využít více procesorových jader. Utilita je dostupná pro hlavní trojici velkých operačních systémů.

cyber23

trimage.org/, 1.0.5, OSS

Blbinka

Cookies…

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Petr Němec studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.