Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (22. 1. 2014)

22. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná středeční sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni se vzděláme pomocí videopřednášek z prestižních univerzit. Budeme trochu tweetovat, skládat hudbu a instalovat programy univerzálním balíčkovacím systémem. Jako vždy nesmí chybět ani tradiční blbinka.

TunesViewer

Jedná se o jednoduchý a nenáročný program, který vám umožní přístup ke službě iTunes-University. Budete si tak moc vychutnávat celou řadu natočených přednášek z prestižních vysokých škol. Program však není úplně intuitivní. Přednášky si například uložíte zvlášť a poté spustíte ve vybraném prohlížeči. TunesViewer stručně řečeno postrádá elegantnost originální aplikace.

Softwarová sklizeň (22. 1. 2014) - obrázky k článku.

tunesviewer.sourceforge.net, 1.4.99

Turpial

Mikroblogovací klient Turpial ve verzi 3.0 nabízí na první pohled víc než hezčí uživatelské prostředí. Působí stabilnějším dojmem. Tweety můžete tradičně sledovat ve více sloupcích. To zvyšuje efektivitu používání Twitteru. Na jednom sloupci například vidíte své tweety a na těch dalších reakce od ostatních uživatelů.

Softwarová sklizeň (22. 1. 2014) - obrázky k článku.

turpial.org.ve, 3.0

Zero Install

Zero Install je jednoduše řečeno univerzální balíčkovací systém. Pokud se vám často stává, že nemůžete najít příslušný balíček aplikace pro svou distribuci, lze využít Zero Install jako první záchranu. Stačí do něj vložit link na aplikaci a program se už o vše postará. Veškeré nainstalované aplikace vidíte přehledně na jednom místě. Během pár kliků je můžete i odstranit.

Softwarová sklizeň (22. 1. 2014) - obrázky k článku.

0install.net, 2.6

Laborejo

Laborejo je virtuální dílna pro hudební skladatele. Umožňuje zápis not a tudíž i zjednodušuje komponování hudby. Noty můžete zapisovat pomocí klasické klávesnice a myši nebo dokonce MIDI. Konečný výsledek lze generovat do PDF.

CS24_early

Softwarová sklizeň (22. 1. 2014) - obrázky k recenzi.
Zdroj: laborejo.org

laborejo.org/, 0.8

Blbinka

Vyznat se v linuxovém světě je občas složité, proto komunita ze serveru dedoimedo.com vytvořila mapu, se kterou se určitě neztratíte.  

Byl pro vás článek přínosný?