Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (22. 5. 2019)

22. 5. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme přenášet soubory v lokální síti, vytvoříme bootovací disk, přeměníme naskenované stránky PDF na text a nakonec si vyzkoušíme prototypizaci aplikací a jejich export do React/Typescript.

LAN Share

Pomocník pro přenos souborů a složek v lokální síti. Vyžaduje spuštění na obou stranách (odesílatel i příjemce). Přehledně pomocí tabulky zobrazuje odeslané i přijaté soubory. Uveden je peer, tedy onen odesílatel či příjemce, cesta k souboru, jeho velikost, stav (přenášení, pozastaveno, dokončeno) a stavový pruh.

github.com/abdularis/LAN-Share, 1.2.1

Kindd

S nástrojem dd rozšířeným o grafické rozhraní lze vytvořit bootovací disk. Umožňuje výběr velikosti bloku, obrazu disku a cílové diskové jednotky. V samostatné záložce vypisuje všechny rozpoznané pevné disky a diskové oddíly. Na první pohled nadchne sekce s nastavením, která se týká ale jen podoby GUI.

github.com/LinArcX/Kindd, 1.0.0

OCRmyPDF

OCRmyPDF dokáže z naskenovaného dokumentu (PDF) vytvořit soubor (PDF/A), jehož obsah lze snadno prohledávat. Není za tím žádná magie, veškerou práci odvádí engine Tesseract OCR, který aktuálně podporuje přes 100 jazyků. U vložených obrázků a fotografií zachovává původní rozlišení, zároveň ale umožní jejich optimalizaci a snížení velikosti souboru.

github.com/jbarlow83/OCRmyPDF, 8.3.0

ReacType

Nástroj pro vizuální prototypování aplikací a export do React/Typescript. Umožňuje procházet vztahy komponent a instancí, vytvářet znovupoužitelné komponenty, zobrazit živý náhled zdrojového kódu a nastavit atributy html elementům a vlastnosti komponentám.

CS24_early

reactype.io/, 1.0

Blbinka

Na chvíli se ztratit lidem z očí, zlepšit produkt a snížit cenu. Vyjde pokus Googlu napodruhé?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku