flareGet
FlareGet je klasický správce stahování, který se snaží maximalizovat rychlost stahování. Mezi použité metody patří http pipelining nebo dynamické segmentování stahovaného souboru. Užitečné může být také automatické třídění souborů na základě přípony. S flareGet lze stahovat videa z většiny videoportálů. Nechybí ani plánované stahování v určitý čas, stanovení limitu pro souběžné stahování několika souborů apod. Tohoto správce je možné stáhnout v podobě pro Windows, OS X a většinu linuxových distribucí založených na deb nebo rpm balíčkovacím systému.
www.flareget.net16.net/, 1.2.3, CC Attribution Non-Commercial License V3.0
dwb
Pokud patříte do skupiny, která dá přednost myši před klávesnicí, není nutné číst dále, dwb je internetový prohlížeč s jádrem WebKit silně upřednostňující práci s klávesnicí. Díky využití ovládání prohlížeče přes klávesnici je rozhraní čisté a minimalistické, zároveň jsou však zachovány široké možnosti přizpůsobení. Pokud znáte textový editor Vim a jeho specifické ovládání, zcela jistě se neztratíte ani v dwb, protože se nechal Vimem, respektive projektem Vimperator inspirovat. Nechybí ani, pro některé klíčové, rozšíření pro blokování reklam, flashe a javascriptu s možností zařadit výjimky na tzv. whitelist.
portix.bitbucket.org/dwb/, 2012.12.03, GPLv3
vokoscreen
Poptávka většinou určuje nabídku a protože má pomalu každý Pepík vlastní videocast, ani nástrojů pro tuto činnost není zrovna pomálu. Vokoscreen je nástroj pro zaznamenávání dění na obrazovce, který zaujme možností jednoduše přidat video z web kamery do videa plochy. Další vlastnosti už jsou v rodině screencasterů poměrně běžné a patří sem například nastavení nahrávané části obrazovky (fullscreen, okno, oblast) nebo změna dílčích vlastností ukládaného videa/audia včetně jejich kvalit. Svým rozhraním a možnostmi spadá spíše do kategorie méně vybavených nástrojů pro nahrávání obrazovky s jednoduchým ovládáním vhodným i pro začínající uživatele.
www.kohaupt-online.de/hp/, 1.4.5, GPLv2
KWipe
KWipe je software vhodný k mazání citlivých dat, respektive celých oddílů/disků na kterých jsou data umístěna. Není (Prozatím?) možné přepsat jednotlivé soubory. K přepisu dat je možné prostřednictvím rozbalovací nabídky zvolit z několika algoritmů: Zero, DOD, DOD-E, VSITR, Gutman, Bruce Schneier Algorithm, Britisch HMG Standard 5, Russian Ghost p50739–95, NSA 130–2 a Canadian OPS II. Mezi podporované jazyky patří i čeština.
kde-apps.org/, 1.3.2, GPL
Blbinka
I takhle může vypadat uživatelské rozhraní…