Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (24. 10. 2012)

24. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní Sklizni se podíváme na psaní poznámek k rozsáhlejšímu projektu. Budeme bezpečně sdílet hudební sbírku s přáteli či rodinou. Naučíme se japonsky a založíme databázi kolekce komiksů. Jako vždy nesmí chybět ani tradiční blbinka.

Kabikaboo

Obyčejný poznámkový blog je mocná zbraň, která vás nerozptyluje zbytečnými funkcemi. Kabikaboo bere jeho jednoduchost za svou, ale řadí jednotlivé textové soubory do stromové databáze. To se hodí převážně při plánování složitějších projektů, v nichž nechcete psát všechny informace do jednoho souboru. Jako příklad lze uvést psaní knih nebo diplomových prací.

Softwarová sklizeň (24. 10. 2012), obrázky k článku.

launchpad.net/kabikaboo, 1.7

Tangerine Media Sharing

Tangerine Media Sharing vám několika kliky umožní efektivně a hlavně bezpečně sdílet hudební sbírku. Můžete nastavit počet uživatelé, kteří mají naráz přístup k vašim souborům a kanál zabezpečit heslem. To vše přehledně a bez zbytečného nastavování, což může značně pomoci méně pokročilým uživatelům.

Softwarová sklizeň (24. 10. 2012), obrázky k článku.

launchpad.net/tangerine/, 0.3.4

Kiten

Kiten je velmi zajímavý program pro výuku japonštiny. Databázi slovíček a výrazů lze aktualizovat online. Učení jazyka velmi zefektivňuje filtrováním vyhledávaných hesel. To zlepšuje orientaci a rychlost hledání například při překladech. Program barevně rozlišuje jednotlivé abecedy. Japonština jich má několik, což může být na začátku studia matoucí.

Softwarová sklizeň (24. 10. 2012), obrázky k článku.

edu.kde.org/kiten/, 1.3

GNOME Comics Organizer

První díl Supermana v kolekci Action Comics se svou hodnotou pohybuje kolem dvou milionů dolarů. Ze čtení komiksů dnes už není pouze dětská kratochvíle, ale i solidní business. Proto se, stejně jako u sbírání známek, vyplatí vést databázi vlastněných kousků. S GNOME Comics Organizer je její organizování velmi snadné a hlavně pohodlné. Ke komiksům můžete přidávat štítky a popisky. Program vám dokonce zobrazí statistiky vaší sbírky. Pro zapáleného sběratele se jedná o velmi užitečného pomocníka.

cyber23

Softwarová sklizeň (24. 10. 2012), obrázky k článku.

krakoa.dk/linux-software.html#GCO, 0.5.0

Blbinka

Projděte se za pomocí Street View datovým centrem Googlu.

Byl pro vás článek přínosný?