Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (24. 4. 2013)

24. 4. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes ve sklizni stáhneme celá videa nebo jen jejich zvukovou stopu z Youtube. Přečteme si pár komiksů a nebo raději prostudujeme Wikipedii s Kiwixem. Nakonec si uspořádáme hudební sbírku a konečně se ujistíme, kde leží naše rodná vlast.

4K Video Downloader

Jak stáhnout video z Youtube, nebo jiných podobných služeb, jsme si už ukazovali mnohokrát. 4K Video Downloader je však program, který tuto činnost dělá velmi elegantně. Při vložení URL adresy vám dá na výběr všechny dostupné formáty a dokonce i možnost extrahovat ze snímku zvuk a uložit ho samostatně do MP3. Pokud chcete vytáhnout písničku z hudebního klipu, jedná se o užitečný nástroj. Všechny stažené položky se vám zaznamenají v seznamu a můžete mezi nimi procházet.

Softwarová sklizeň (24. 4. 2013) - obrázky k článku.

sourceforge.net/projects/four-k-download/, 2.6–1

Comic Seer

Číst komiksy elektronicky je pro fandy – i v éře tabletů – jen slabým odvarem od čtení papírových verzí. Některé sešity jdou ale na českém trhu špatně sehnat, a tak je uchýlení se k elektronickému formátu jediná cesta, jak si vychutnat příběhy oblíbených hrdinů. Comic Seer je prohlížeč komiksů, snažící se o co nejkomfortnější zážitek z listování oskenovaných listů. Velmi elegantně můžete zoomovat a číst tak i malé texty. Lze nahrát celou složku se samostatnými soubory a jednoduše mezi nimi přepínat.

Softwarová sklizeň (24. 4. 2013) - obrázky k článku.

xylasoft.com/comicseer/, 1.45

Kiwix

Wikipedie je úžasný nástroj pro rychlé hledání odpovědí na záludné otázky. Pokud se ale nacházíte mimo dosah internetového připojení, nezbývá vám nic jiného, než si poznámky někam uložit či samostatné stránky z Wikipedie stáhnout. S Kiwixem ale můžete bez problémů stáhnout celou wiki a prohlížet si jí bez omezení i offline. Po nějaké době je možnost databázi aktualizovat. V Kiwixu jdou číst také knihy a mnohastránkové texty. Musíte se jen smířit s tím, že v oficiální databázi zatím nenajdete nic v českém jazyce.

Softwarová sklizeň (24. 4. 2013) - obrázky k článku.

sourceforge.net/projects/kiwix/, 0.9

Jajuk

Nevyhovuje vám výchozí přehrávač hudby ve vaší oblíbené distribuci? Přejete si mít totální nadvládu nad svou hudební sbírkou? Tak to by vás mohl oslovit Jajuk. Jeho vývoj jde poměrně dynamicky kupředu a disponuje přehledným rozhraním. Umožní vám mnoha způsoby řadit, popisovat a hodnotit vaší hudební sbírku a vyvarovat se tak dlouhého hledání brilantní skladby, která se ztratila v moři těch průměrných.

comupterworld - webcast prosinec

Softwarová sklizeň (24. 4. 2013) - obrázky k článku.

sourceforge.net/projects/jajuk/, 1.10.4

Blbinka

Šílení kolem záměny Česka za Čečensko stálo za zrozením stránky, která velmi názorně Američanům ukazuje, kde Česká republika vlastně leží.

Byl pro vás článek přínosný?