Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (27. 3. 2013)

27. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes si ukážeme jednoduchý kecálek pro XMPP, s programem Landell vytvoříme video pro video podcast. Dále se podíváme na přejmenovávání souborů s Purrr a budeme stahovat videa z YouTube pomocí NomNom. Jako vždy nesmí chybět ani blbinka.

Swift

Swift pracuje výhradně s protokolem XMPP. Vývojáři se dle svých slov snaží vytvořit program, který dělá to, co má dělat, bez zbytečného nastavování. Stačí se tedy jen přihlásit svým účtem a už se můžete oddávat smysluplným konverzacím se svými přáteli. Swift je přehledný a nenáročný. Pokud prostě chcete být s ostatními v kontaktu a nevyužíváte více protokolů, jedná se o velmi zajímavou volbu.

Softwarová sklizeň (27. 3. 2013) - obrázky k článku

swift.im/, 2.0 beta1

Landell

Vytvořit a streamovat vlastní video či audio podcast je čím dál snazší. Pokud si nejste ve zpracování videa jistí, můžete zkusit program pro steamování Landell. Umožní vám přidávat do videa vodoznak a různé filtry. Lze naráz pracovat s více audio či video soubory. Například video prezentující nějakou aplikaci a v jednom z rohů mít puštěný záběr na váš obličej.

Softwarová sklizeň (27. 3. 2013) - obrázky k článku

landell.holoscopio.com/, 0.92.1

Purrr

Přejmenovat hromadu souborů někdy může způsobit vrásky na čele. Najít vhodnou aplikaci či postup je někdy o nervy. Purrr je poměrně šikovný software, který vás noční můry z přejmenování desítek fotek zbaví. Stačí soubory nahrát do programu a určit jim název. Vše se automaticky přejmenuje. Lze za jméno vložit i datum s pořadovým číslem. Jsou-li názvy některých souborů stejné, Purrr vás ne ně upozorní ikonkou vykřičníku.

Softwarová sklizeň (27. 3. 2013) - obrázky k článku

(Oficiální stránka aplikace momentálně nefunguje, zvolili jsem proto alternativní zdroj.)
linuxappfinder.com/package/purrr, 0.8

NomNom

NomNom možná na první pohled vypadá, jako by si z vás někdo vystřelil, ale přesto se jedná o poměrně užitečnou aplikaci. Lze s ní velmi snadno stáhnout videa z Youtube a dalších podobných služeb. Uživatelské prostředí může mnoho lidí zmást. Vyskočí na vás jen okénko se smajlíkem. Když na něj kliknete pravým tlačítkem myši, zobrazí se vám další nabídka.

ux tip do článku

Softwarová sklizeň (27. 3. 2013) - obrázky k článku

nomnom.sourceforge.net/, 0.3.1

Blbinka

Co si dát trochu kultury? Poslechněte si českou písničku o Minecraftu.

Byl pro vás článek přínosný?