gmediafinder
YouTube se stala jednou z největších databází videoklipů vůbec, k jejich shlédnutí je ovšem zapotřebí internetové připojení, což není vždy možné. Dalším z neduhů přehrávání videí na YouTube je nutnost mít nainstalovaný Flash Player. Z tohoto důvodu se vyrojilo neuvěřitelné množství aplikací nejen pro lokální uložení, ale i přehrávání videoklipů bez potřeby Flash Playeru. Gmediafinder je aplikace, která si se všemi zmíněnými nedostatky poradí. Videoklipy lze streamovat a následně uložit přímo na zvolené úložiště. Videa lze samozřejmě vyhledávat a řadit obdobně jako ve webové verzi YouTube, stačí si zvolit kvalitu (rozlišení), typ videa (FLV, MP4) a začít se stahováním. Gmediafinder lze používat jak na linuxových OS, tak na Microsoft Windows. Tato aplikace zatím bohužel nemá vlastní domovskou stránku, proto odkážu na její záznam v databázi gnomefiles.com.
http://gnomefiles.org/, 0.9.7.3, GPL
RemoteBox
RemoteBox je alternativní VirtualBox klient, klíčová vlastnost je možnost vzdáleně ovládat virtuální stroje. Na vzdáleném počítači běží běžný VirtualBox, s RemoteBoxem je pak možné z kteréhokoli počítače s internetovým připojením tento VirtualBox ovládat běžnými způsoby. Krom této vzdálené správy virtuálních strojů lze klient používat i lokálně místo oficiálního. Tento alternativní klient je možné provozovat nejen na Linuxu, ale také na systémech založených na BSD nebo MacOS X.
http://remotebox.knobgoblin.org.uk/, 0.9, GPLv2
CherryTree
CherryTree je ambiciózní poznámkový editor, přestože „TODO“ tvoří dlouhý seznam, již nyní má editor co nabídnout. Přepisovat všechny jeho vlastnosti by bylo asi zbytečné, proto jen stručně. Základní práce s textem a obrázky jako je zarovnání, drag&drop, copy&paste, vytváření odkazů, zvýraznění syntaxe a mnoho dalšího. Mimo to lze poznámky importovat z notecase, keepnote, tuxcards, basket, treepad lite, tomboy a knowit. Běžně se soubor ukládá do jednoduchého xml souboru s příponou ctd, exportovat lze pak do plaintextu, html nebo pdf. Co vše tento editor nabízí a na co se lze těšit, lze vyčíst na domovských stránkách projektu.
http://www.giuspen.com/cherrytree/, 0.22.2, GPL
GNOME Automate
GNOME Automate je malá aplikace na upozorňování uživatele nebo k vykonání libovolného úkonu v určený čas. Upozornění/akci je možné časově nastavit několika způsoby, obyčejné upozornění, kdy aplikace upozorní v daný čas, opakující se upozornění vždy po určitém časovém intervalu nebo upozornění „za určitý čas“ (např. pro kuchařské účely). V dalším kroku je možné nastavit typ upozornění, případně vybrat akci, která se automaticky vykoná. Na výběr je pasivní notifikace, notifikace která vyžaduje pozornost (s tlačítkem pro uspání) a zvukové upozornění. V případě automatických akcí je možné zvolit běžné úkony jako je odhlášení, vypnutí monitoru nebo spuštění vlastního příkazu/skriptu. Všechny tyto dovednosti lze samozřejmě libovolně kombinovat.
http://gnome-automate.net/, 1.4.90, GPL
Blbinka
Někteří odcházejí od svých elektro miláčků minimálně a svůj život žijí virtuálně. Není potom divu, že při běžných úkonech v reálném světě potřebují nápovědu.