Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (28. 8. 2019)

28. 8. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme upravovat metadata digitálních fotografií, necháme si v terminálu vizualizovat přehrávání hudby, využijeme notifikátora a nakonec si obohatíme Vim.

Photini

Photini není žádný nováček mezi editory metadat digitálních fotografií, ale díky pravidelné práci vývojáře si zaslouží připomenutí. Za více než šest let získal množství úprav a nových funkcí, které pomohou k vyplnění nebo úpravě základních dat (název, popis, klíčová slova nebo copyright), hromadnému zpracování, nastavení data pořízení a časové zóny nebo přímému zápisu do souboru s obrázkem či metadata souboru (XMP). Součástí jsou funkce pro upload fotek na Flickr, geotagování nebo převod GPS souřadnic do formátu adresy.

photini.readthedocs.io, 2019.8.0

cli-visualizer

Inspirací budiž C.A.V.A., ncmpcpp nebo rainbow, cli-visualizer slouží jako audio vizualizér s podporou přehrávače MPD a k tomu experimentální podporou AlsaPlayeru a PulseAudia. Proti svým vzorům nabídne animace ze staré školy. To vše v prostředí terminálu na linuxových distribucích i macOS.

github.com/dpayne/cli-visualizer, 1.8

undistract-me

Jednoduchý pomocník s příjemným názvem, který upozorní na doběhnutí dlouhých operací v terminálu. Je to velmi tradiční zvyk nechat spustit příkaz a vzpomenout si na něj o pár desítek časových jednotek později. Řešení je na dohled.

github.com/jml/undistract-me

vim-startify

vim-startify vykresluje úvodní obrazovku v textovém editoru Vim nebo Neovim, která obsahuje seznam naposledy použitých nebo oblíbených souborů, či trvalých relací. Z menu můžete otevřít jeden nebo více souborů najednou.

CS24_early

github.com/mhinz/vim-startify

Blbinka

O golfové krizi Tigera Woodse se nemusel nikdo dozvědět. Jenže přišla o několik let dřív, než měla.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku