Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (29. 12. 2021)

29. 12. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes si představíme řešení pro jednotný přístup pro SSH servery, Kubernetes clustery a databáze, budeme skenovat QR kódy, označíme fragmenty obrázku ohraničovacími rámečky a nakonec se seznámíme s nástrojem pro nahrávání obrazovky.
Co se dozvíte v článku
  1. CoBang
  2. Teleport
  3. DeepLabel
  4. desktoplapse
  5. Blbinka

CoBang

CoBang je jednoduchý skener čárových kódů (včetně QR). Umožňuje zachycovat kódy s pomocí webkamery nebo ze statického snímku uloženého na lokálním disku nebo vzdáleně. 

Dokáže rozpoznávat různé typy informací, včetně URL adresy nebo konfigurace připojení k Wi-Fi síti. URL adresu umožní kliknutím otevřít, konfiguraci Wi-Fi pak uložit do systému v podobě známé sítě.

github.com/hongquan/CoBang, 0.9.6

Teleport

Teleport umožňuje sjednotit přístup pro SSH servery, Kubernetes clustery, webové aplikace, hostitele (Windows) a databáze (PostgreSQL, MongoDB, CockroachB, MySQL) napříč prostředími. Teleport lze nastavit v Kubernetes podu nebo jako linuxového démona.

Řešení nevyžaduje správu sdílených klíčů, využívá dvoufaktorovu autentizaci, umožňuje řešení problémů prostřednictvím sdílených relací, nabízí také jednotné přihlášení (SSO) pro vše přes Github Auth, OpenID Connect nebo SAML.

goteleport.com/, 8.0

DeepLabel

DeepLabel je nástroj pro anotaci obrázků ohraničovacími rámečky s popisky. Hlavní využití nachází u značení tzv. základních pravdivých dat (ground truth data) v aplikacích pro detekci objektů, které využívají strojové učení.

github.com/jveitchmichaelis/de­eplabel, 0.16.1

desktoplapse

desktoplapse je nástroj pro zaznamenávání obrazovky a vytvoření video nahrávky. Ostatní parametry lze snadno nastavit argumenty, ať je to počet snímků za sekundu (FPS), faktor zrychlení, kvalita zachycených snímků, faktor zmenšení velikosti snímků a cílové umístění. Videa jsou ukládána ve formátu mp4.

CS24_early

github.com/qbitroot/desktoplapse

Blbinka

Připadá vám TikTok zvláštní? A co jeho služba pro rozvoz zvláštních jídel?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku