Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (30. 4. 2014)

30. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni změníme barvu složek v Nautilu. Prohlídneme si všechny audiovizuální soubory v jednom programu. Přečteme si rychle a pohodlně PDF dokumenty a otagujeme si sbírku hudby. Jako vždy samozřejmě nesmí chybět ani tradiční blbinka.

Folder Color

Milujete barvy a nemáte rádi, když jsou si složky v Nautilu podobné jako vejce vejci? S Folder Color můžete jejich barvu změnit pouze pár kliky. To nejen zatraktivní jejich vzhled, ale také pomůže v orientaci. Po instalaci je nutné Nautilus restartovat, abyste mohli Folder Color používat. Pak už jen stačí kliknout na příslušnou složku pravým tlačítkem myši a zvolit barvu.

Softwarová sklizeň (30. 4. 2014) - screenshoty k článku.

qAllinOne

Štve vás, že máte specifický software na prohlížení obrázků, dokumentů a videí? QallinOne se snaží o to, sloučit prohlížení audiovizuálních souborů do jednoho programu. S QallinOne si tak pustíte film i prohlídnete PDF dokument. Navíc lze vytvářet i playlisty a pouštět si tak svou oblíbenou hudbu.

Softwarová sklizeň (30. 4. 2014) - screenshoty k článku.

http://sourceforge.net/pro­jects/qallinone/, 0.9.8

SimpleTAG

Pokud chcete mít svou sbírku hudby naprosto v pořádku, pravděpodobně se občas nevyhnete tagování jednotlivých hudebních souborů. SimpleTAG je nástroj obsahující vše potřebné od změny interpreta po nahrání obrázku alba či přidání textu písně. S přehledným uživatelským prostředím, které SimpleTAG nabízí, je navíc editace souborů hračka.

Softwarová sklizeň (30. 4. 2014) - screenshoty k článku.

sourceforge.net/apps/trac/sim­pletag/wiki, 1.5.4

JPview

Prohlížení dokumentů ve formátu PDF je někdy doslova alchymie. Jednotlivých programů, které zobrazení těchto souborů umožňují, je velké množství a vsází buď na rychlost nebo obrovské množství funkcí. JPview spadá spíše do první skupiny a jeho nejsilnější stránkou je právě ona rychlost a jednoduché používání. Navíc je JPview multiplatformní a nemusí se instalovat – využívá totiž Javu. Slouží tak jako skvělý pomocník uložený na flash disku.

comupterworld - webcast prosinec

Softwarová sklizeň (30. 4. 2014) - screenshoty k článku.

sourceforge.net/projects/jpview/, 1.0 beta 4

Blbinka

Jaké to je žít s lagem?

Byl pro vás článek přínosný?