Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (5. 6. 2013)

5. 6. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni zanalyzujeme nebezpečí, které na nás čeká v různých projektech. Budeme ovládat počítač pouze hýbáním hlavou. Vydáme se na tůru do přírody a nakonec stáhneme fotky z Instagramu. Jako vždy nesmí chybět ani tradiční blbinka.

DAIR Log

Dalo by se říct, že DAIR Log je takový propracovanější seznam věcí, které máte udělat. Jeho síla však tkví v tom, že vás na důležité úkoly upozorňuje nejenom blížícím se deadlinem, ale také mírou rizika. Můžete klidně započít projekt, na nějž bylo už moc pozdě, a zhodnotit ho jako velmi obtížný. Pokud si se správou dáte skutečně práci, stane se z DAIR Log velmi užitečný pomocník. Pro uživatele Linuxu je ještě navíc zdarma!

Softwarová sklizeň (5. 6. 2013) - obrázky k článku.

ezix.org/project/wiki/DAIR, 1.2.80

MyTourbook

V létě je čas na pořádné tůry v divoké přírodě a s foťákem kolem krku. Pokud si rádi své výlety dokumentujete, MyTourbook vám poslouží jako skvělý deník aktivit. Vytvoříte si v něm mapu trasy, kterou jste ušli, tu lze doplnit o fotky. Dále vám aplikace dělá statistiky o srdečním rytmu a dalších pro výletníky podstatných věcech.

Softwarová sklizeň (5. 6. 2013) - obrázky k článku.

mytourbook.sourceforge.net/my­tourbook/, 13.4.0

4K Stogram

Instagram patří mezi nejoblíbenější fotomrvítka. Dal by se přirovnat k obrázkovému Twitteru. Jeho síla nejvíce vynikne samozřejmě na mobilním zařízení, pokud si však chcete svou sbírku fotek bezpečně prohlédnout na počítači, jste nuceni použít neoficiálního klienta nebo stránku aplikace. Ta bohužel není moc rychlá. 4K Stogram tenhle nešvar odstraňuje a jednoduše ukládá všechny fotky z veřejných profilů, které se rozhodnete sledovat, na váš disk. Díky tomu se k fotkám dostanete i offline. Bohužel na různé komentování a hodnocení obrázků můžete zapomenout.

Softwarová sklizeň (5. 6. 2013) - obrázky k článku.

4kdownload.com/products/product-stogram, 1.3

Enable Viacam

Enable Viacam vám umožní ovládat kurzor myši pohybem hlavy. Webová kamera detekuje vaši hlavu a snímá její pohyby. Překvapivě to funguje velmi dobře. Je jednoduché najet kurzorem přesně na místo, kam chcete. Problematické je ale klikání a nebo táhnutí ikonky. To se vymyká téměř úplně kontrole. Přesto se jedná o zajímavý experiment, který může pomoci postiženým lidem nebo těm, co mají neustále plné ruce práce.

CS24_early

Softwarová sklizeň (5. 6. 2013) - obrázky k článku.

eviacam.sourceforge.net/, 1.7

Blbinka

Kavárna je velmi inspirativním místem. Není divu, že spisovatelé a umělci si ji oblíbili pro svou práci. Pokud chcete nasát její atmosféru z pohodlí vašeho pokoje či kanceláře, v níž musíte dřepět, vyzkoušejte tuhle webovou aplikaci.

Byl pro vás článek přínosný?