Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (7. 11. 2012)

7. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes přispějeme svým dílkem do Open Street Map, převedeme hudební či filmovou sbírku do formátu Ogg. Pak si dáme pořádně do těla s Pytrainerem a vytvoříme zajímavé struktury programem Structure Synth. Vše klasicky korunuje praštěná blbinka.

Josm

Open Street Map je něco jako Wikipedia mezi mapami. S programem Josm se do projektu poměrně snadno můžete zapojit i vy. Největší problém je sehnat licenčně neproblematické podklady a pak už jen začnete spojovat cesty a doplňovat informace. Josm je napsaný v Javě a lokalizovaný do českého jazyka. Pokud si dáte chvilku práci s pročtením manuálu, nebrání vám nic k přispěním do každým dnem se rozvíjejících svobodných map.

Softwarová sklizeň (7. 11. 2012) - screenshoty softwaru

josm.openstreetmap.de, verze 4878

OggConvert

Datový formát Ogg učiní vaší sbírku hudby nebo filmů o něco svobodnější. Konverze souborů do jiného formátu je někdy činnost, které vás snadno přivede do psychiatrické léčebny. OggConvert se nesoustředí kromě Ogg na jiné formáty a nabídne velmi intuitivní uživatelské rozhraní i pro méně zdatné uživatele. Jednoduše vyberete soubor, určíte kvalitu a název a můžete začít s převodem.

Softwarová sklizeň (7. 11. 2012) - screenshoty softwaru

oggconvert.tristanb.net, 0.3.3

Pytrainer

Někdy je holt dobré se zvednout od počítače a dát si pořádně do těla. Pokud rádi běháte nebo jezdíte na kole, museli jste si alespoň jednou položit otázku: „Zlepšuji se – nebo den ode dne lenivím?“ Pytrainer vám na ni dá za pomocí detailních statistik jasnou odpověď. Výhodou je, že nemusíte být připojeni k žádné sociální síti. Vedete si své soukromé záznamy. Do Pytraineru lze importovat data z GPSky a trasy si můžete mapovat jak v mapách od Googlu tak v Open Street Map.

Softwarová sklizeň (7. 11. 2012) - screenshoty softwaru

sourceforge.net/projects/pytrainer/, 1.9.2

Structure Synth

S pomocí programu Structure Synth vytvoříte struktury, nad kterými byste v obyčejném 3D editoru strávili desítky hodin. Výsledek lze použít jako novou tapetu na plochu nebo abstraktní umělecké dílo. Při správném nastavení jednotlivých souřadnic vznikají opravdu úchvatné tvary. Ty můžete použít jako inspiraci nebo základ pro vaše projekty.

cyber23

Softwarová sklizeň (7. 11. 2012) - screenshoty softwaru

structuresynth.sourceforge­.net/, 1.5.0

Blbinka

Vypadá to, že letos místo vánočních sobů letí tučňáci. Je čas na LinuXmas.  

Byl pro vás článek přínosný?