Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (8. 1. 2014)

8. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni se podíváme na zajímavý prohlížeč obrázků. Zkrotíme spořič obrazovky pomocí Caffeine. Dále si uděláme pořádek v kontaktech a pustíme se do těžení kryptoměn. Jako vždy nesmí chybět ani blbinka. Tentokrát s trochu vánoční tématikou.

Mirage

Mirage je minimalistický prohlížeč obrázků. Vsází především na jednoduchost a přehlednost uživatelského prostředí. Dá se propojit s grafickými editory. Snadno tak můžete upravit obrázky. Soubory lze prohlížet jednotlivě i ve složkách.

Softwarová sklizeň (24. 12. 2013) - screenshoty k článku.

mirageiv.berlios.de, 0.9.5.1

Caffeine

Díky programu Caffeine se vám už nestane, že by se vám během pasivního sledování filmu nebo čtení na počítači spustil spořič obrazovky. Jedním klikem můžete spořič zakázat a určit, během jakých procesů se nemá spouštět. Caffeine čekal na aktualizaci dlouhé dva roky. Nyní konečně vývojáři přiblížili program i pohodlnějším uživatelům.

Softwarová sklizeň (24. 12. 2013) - screenshoty k článku.

launchpad.net/caffeine, 2.5

Dlume

Pokud sháníte diář bez zbytečných funkcí, může vás zaujmout Dlume. Ten sice vypadá na první pohled poněkud archaicky, ale svou funkci plní skvěle. Navíc je nenáročný na hardware. Snadno do něj nasázíte potřebné kontakty. Pak mezi nimi můžete vyhledávat. Nechybí možnost export do html nebo scv.

Softwarová sklizeň (24. 12. 2013) - screenshoty k článku.

freebsd.org/cgi/cvsweb.cgi/por­ts/deskutils/dlume, 0.2.4

Cpuminer

Fandové kryptoměn jistě slyšeli o možnosti jejich těžení. To se dělá za pomocí matematických výpočtů. Pokud máte vhodný hardware, stane se těžení dokonce výdělečným. K tomu je však nutný speciální program. S cpuminerem lze těžit jak Bitcoiny, tak Litecoiny. Program nemá uživatelské prostředí. Všechny procesy probíhají v terminálu.

cyber23

github.com/pooler/cpuminer, 2.3.2

Blbinka

Pokud postrádáte sněhobílé Vánoce, připravil pro vás Google menší překvapení. Pokud si aktualizujete aplikaci Google+ na vašem mobilu s Androidem na nejnovější verzi, můžete protřepáním vyvolat sněžení. Jak to funguje, vám vysvětlí „instruktážní video“.

Byl pro vás článek přínosný?