Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (8. 12. 2010)

Pravidelná středeční sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes nás čeká ukázka efektivního sdílení screenshotů, dále návod jak jednoduše pracovat se ZIP archívy, jednoúčelovka na stahování titulků a na závěr se podíváme pod pokličku stále složitějším procesorům. Nebude chybět ani blbinka.
David Kovalský
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Extended Screenshot

Extended Screenshot je nástroj pro zachytávání (části) obrazovky kombinovaný s jednoduchým editorem. Snímek tedy můžete rovnou upravit a díky další příjemné funkci přímého uploadu rovnou nahrát do Sociální Sítě ™ či diskusních fór. Odpadá tím přehazovaní mezi programy a nepřeberné množství dočasných souborů.


xscreenshot.com, 2.0, Freeware

Fuse-zip

Pokud často pracujete s ZIP archívy, podívejte se na Fuse-zip. Díky FUSE můžete po „mountnutí“ přistupovat k souborům ZIP archívu tak jak jste zvyklí u běžných souborových systémů. Podporované operace jsou kopírovaní (rozbalení), vytvoření, úprava souborů a pochopitelně navigace. Implementačním jazykem je zde C++. Kromě podpory FUSE v jádře budete potřebovat ještě knihovnu libzip. A co vy? Používáte FUSE? Znáte nějaké zajímavé moduly? Nezapomeňte se podělit v diskusi pod článkem.

code.google.com/p/fu­se-zip/, 0.2.13, LGPL

Gcap

Gcap je malá jednoúčelovka určená k stahování titulků k YouTube videím. CLI rozhraní ani nepotřebuje nápovědu – stačí jako parametr dát název videa nebo celé URL. Může vám přijít vhod jako doplněk k nekonečnému množství nástrojů stahujících videa. Dodám jen, že Gcap je napsaný v Perlu.

code.google.com/p/gcap/, 0.0.5, GPLv3

Likwid

Likwid je sada nízkoúrovňových nástrojů umožňující číst data přímo z procesoru včetně topologie, výkonových čítačů či informace o cache. Dále v balení najdete nástroje pro benchmarkování či nastavení afinity procesů. Podrobný popis nástrojů včetně ukázek výstupu najdete na projektové wiki.

tip_Kubernetes

code.google.com/p/lik­wid/, 2.1, GPLv2

Blbinka

Když se hraní bere vážně …