Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (9. 10. 2013)

9. 10. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni si opět poslechneme trochu té muziky a konečně uspořádáme i seznam hudby. Prohlédneme si několik pozoruhodných obrázků, na kterých nám neuteče žádný detail. Procvičíme si cizí slovíčka a tradičně se podíváme na nějakou tu blbinku.

Vorbital Player

Zapni a poslouchej. Takhle by se daly shrnout všechny funkce extrémně minimalistického přehrávače hudby s názvem Vorbital Player. Díky tomu, že nenabízí žádné zajímavé funkce, ho spustíte rychlostí blesku a všimnete si ho jen díky hrající hudbě. Pro náročnější milovníky muziky ale asi úplně nebude.

Softwarová sklizeň (9. 10. 2013) - obrázky k článku.

zetacentauri.com, 4.0

Fragment Image Viewer

Fragment Image Viewer na první pohled působí jako prohlížeč obrázků z nějakého staršího sci-fi filmu. Je ale překvapivě rychlý a díky inteligentní funkci zoomování vám na obrázku zkutečně nic neunikne. Fragment Image Viewer spolupracuje se sociálními sítěmi. Díky jejich integraci tak můžete sdílet své fotky, kde si jen zamanete. Dále se program umí poprat i s netradičními formáty obrázků, což se hodí obzvláště fotografům.

Softwarová sklizeň (9. 10. 2013) - obrázky k článku.

fragmentapp.info, 1.4.2

Dictionary Trainer

Škola nám už před nějakým časem začala a to s sebou nese pro někoho nepříjemné učení cizího jazyka. Dictionary Trainer vám pomůže opakovat slovíčka bezbolestně. Vytvoříte si seznam a ten pak přehráváte. Kartičky se slovy se vám objevují v rohu obrazovky a nijak vás neruší při práci. Stačí ale jen letmý pohled a po desátém opakování všech slovíček v seznamu musí něco utkvět v paměti snad každému.

Softwarová sklizeň (9. 10. 2013) - obrázky k článku.

dictrain.do.am, 1.0.0

Qoobar

Je to pořád dokola stejná písnička. Vyhrabete někde rozsáhlý seznam hudby a nahrajete skladby do mobilu nebo MP3 přehrávače. Jenže – písničky jsou všemožně rozházené a špatně zařazené. To dokáže zkazit den i člověku se zenovým klidem v duši. Qoobar vám pomůže jednoduše spravovat vaši hudební sbírku a dobře ji otagovat. Navíc můžete doplnit i další podstatné údaje o interpretech, skladateli nebo samotné písničce.

cyber23

Softwarová sklizeň (9. 10. 2013) - obrázky k článku.

qoobar.sourceforge.net, 1.6.2

Blbinka

Pro někoho je geek jen obyčejný pozér a pseudointelektuál a pro jiného nerd asociál bez vkusu, co na škole strávil víc času s hlavou v záchodě než mezi stehny hezké děvy. Jak to dopadne, když se tyto dvě individua setkají v obchodě s elektronikou? No přece pořádnou bitvou.

Byl pro vás článek přínosný?